Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lai nopirktu piparkūku sirdi, kājas jāceļ augstu

Aizvadītajā sestdienā notikušajā mājražotāju tirdziņā vienā no trim robežnamiņiem savus lina izstrādājumus un citus rokdarbus piedāvāja Tautas lietišķās mākslas studijas “Saulīte” meistares un studijas vadītāja Inese Pētersone. Viņa atzina, ka apmeklētāji žēlojas par grūtībām piekļūt visiem trim namiņiem, jo tie novietoti slīpumā, tāpēc bija pārāk augstu jākāpj. Foto: Inga Karpova

Covid-19 pandēmija ieviesa savas korekcijas iecerē dvīņu pilsētā Valkā rīkot tradicionālā Ziemassvētku tirdziņa iecienītās aktivitātes – karstas zupas un tējas baudīšanu, labdarības loteriju un Ziemassvētku vecīša novēlējumus. Šoreiz Latvijas pusē bija vien trīs tirdzniecības robežmājiņas, kuras atradās jaunā vietā – blakus robežai pie mājas Raiņa ielā 2.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan paši tirgotāji, gan arī apmeklētāji, kuri tālāk devās uz kaimiņpilsētas Valgas centrālajā laukumā notiekošo Ziemassvētku tirdziņu, “Ziemeļlatvijai” atzina, ka namiņi tirgošanai ir ērti. Taču, tos novietojot jaunajā vietā ar aci redzamā slīpumā, nav padomāts, kā cilvēki varēs piekļūt pie letēm, lai apskatītu piedāvājumu. Tam piekrita arī sastaptā pašvaldības deputāte Unda Ozoliņa, kura solīja šo jautājumu risināt, par to informējot kolēģus un atbildīgos darbiniekus.

Mājražotāju tirdziņā acij tīkamas ar glazūru izdekorētas piparkūkas ar uzrakstiem piedāvāja valcēniete Ilona Krastiņa.

“Pircēji pērk visu – gan piparkūkas, gan kaņepes, gan arī izstrādājumus no mārdadžiem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkā savus darinājumus piedāvāja Rita Beķere no Rencēniem. Viņa stāsta, ka visvairāk pērk pašas adītos rūķīšus, kuros paslēpta šokolāde.

“Valkā esmu pirmo reizi. Man te patīk. Kamēr dēls iepērkas Latvijas un Igaunijas pusē, es tirgojos šajā tirdziņā. Izgatavoju Ziemassvētku konfektes ar bārkstīm, kas daudziem atgādina bērnību,” atklāj Rita. Ilona un Rita izsakās atzinīgi par iespēju tirgoties zem jumta un salīdzinoši plašo vietu, kur redzami izvietot savu piedāvājumu, bet turpmāk pašvaldībai jāatrisina šī problēma ar namiņu novietojumu.

“Pie igauņiem skan mūzika, pie mums – nedrīkst. Mēs nevaram apkalpot pircējus arī bez  deguna un mutes aizsega,” stāsta abas pārdevējas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Tautas lietišķās mākslas studijas “Saulīte” vadītāja Inese Pētersone atzīst, ka cilvēkiem piekļūt pie letes ir gana neērti un sarežģīti. Viņa prognozē, ja nebūtu nokusis sniegs un ledus, tad būtu vēl trakāk. Inese iesaka pēc iespējas ātrāk novērst šo problēmu, lai varētu ērti tirgoties un pirkt.

Vairāk foto no tirdziņa Valkā un Valgā ŠEIT.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.