Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lai kārtotu traktortehnikas teorijas eksāmenus, jādodas uz Valmieru vai Gulbeni

Foto: Armands Miķelsons

Ar šī gada 2. janvāri ir mainīta Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (VTUA) klientu apkalpošanas kārtība Vidzemes novados. Tagad tiem, kuri vēlas kārtot traktortehnikas teorijas eksāmenu, iepriekš piesakoties, ir jādodas uz Valmieru vai Gulbeni, jo arī līdzšinējie VTUA Valkas, Limbažu un Priekuļu biroji pievienojušies Valmieras, bet Alūksnes, Balvu un Madonas biroji – Gulbenes centrālajam birojam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai iedzīvotājiem uzlabotu valsts pakalpojumu pieejamību traktortehnikas uzraudzības jomā, optimizētu pieejamos valsts resursus, laikā, kad strauji augušas izmaksas, kā arī vairāk īstenotu individuālu pakalpojumu sniegšanas pieeju, tā radot klientam ērtāku iespēju saņemt pakalpojumus traktortehnikas atrašanās vietā, tika apvienoti VTUA Vidzemes reģiona nodaļas biroji un Rīgas reģiona nodaļas birojs Limbažos. “Šīs pārmaiņas nebija nekas negaidīts. Pie šī projekta strādājām vairāk nekā gadu. Kā to vērtēs klienti, pagaidām grūti spriest. Protams, daļai klientu nāksies mērot tālāku ceļu uz centrāliem birojiem Valmierā vai Gulbenē, tostarp Cēsu, Limbažu, Alūksnes, Balvu un Madonas puses iedzīvotājiem. Tikmēr Valkas un Smiltenes novadu iedzīvotājiem Valmiera ir ērti sasniedzamā attālumā. To redzējām arī no iepriekšējo gadu pieredzes, kad no šiem novadiem Valmieras birojā bija daudz apmeklētāju vēl pirms šīs reorganizācijas,” “Ziemeļlatvijai” skaidro VTUA Vidzemes reģiona nodaļas vadītājs Ervins Lipe.

Vienu dienu nedēļā klientus pieņem Valkā

Lai gan Valkā vairs nav VTUA biroja, lielu daļu VTUA sniegto pakalpojumu joprojām varēs saņemt arī tuvāk savai dzīvesvietai. Novadu centros klientu apkalpošana klātienē tiks organizēta sadarbībā ar Vidzemes reģiona administratīvo teritoriju valsts un pašvaldību vienotajiem klientu apkalpošanas centriem. Turpmāk Valkā, Rīgas ielā 25, apmeklējuma laiku iepriekš piesakot, klientu apkalpošana notiks otrdienās no pulksten 8.30 līdz 12 un no 12.30 līdz 17. Tāpat strādās klientu apkalpošanas centri Limbažos, Priekuļos, Alūksnē, Balvos un Madonā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vadoties pēc iepriekšēja pieraksta, mūsu inspektori dosies uz minētajiem novadu centriem, lai sniegtu iedzīvotājiem nepieciešamos traktortehnikas uzraudzības pakalpojumus. Tie attiecas uz traktortehnikas vadītāja apliecības maiņu, traktortehnikas pārrakstīšanu un citiem pakalpojumiem. Vienīgais, kas nav pie­ejams līdzšinējā apjomā, ir traktortehnikas teorijas eksāmena veikšanas vietas, kur diezgan aktīvi cilvēki piesakās vizītēm. Valkas pusē janvārī nav bijusi liela interese. Zināms, ka daudzi, kuriem bija vajadzība pēc VTUA sniegtajiem pakalpojumiem, pirms tam jau pārsvarā devās uz Valmieru vai Gulbeni un tagad turpina to darīt. Nereti cilvēki nevēlas gaidīt līdz otrdienai, bet dodas uzreiz uz Valmieras vai Gulbenes biroju, kas strādā četras dienas nedēļā bez iepriekšēja pieraksta, tātad tur ir dzīvā rinda,” atklāj E. Lipe un atzīmē, ka līdz ar to Valmieras un Gulbenes birojos šajā mēnesī ir jūtams klientu pieplūdums, kas arī bija gaidāms. Tāpēc birojā šobrīd uz vietas strādā arī vairāk darbinieku nekā iepriekš, lai kvalitatīvi un operatīvi varētu sniegt pakalpojumus visiem interesentiem.

Pieteikšanās kārtība teorijas eksāmeniem

Viņš informē, ka teorētiskos traktortehnikas eksāmenus grupām un individuāli pieņems Valmierā un Gulbenē, bet tikai individuāli – arī Limbažos un Madonā. Vid­zemes reģionā pakalpojumu saņemšana ārpus biroja, kā arī pieteikšanās uz traktortehnikas teorijas eksāmeniem tiek organizēta, iepriekš piesakot pa vienoto tālruni 25594590 vai rakstot e-pastu valmiera@vtua.gov.lv vai gulbene@vtua.gov.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tāpat kā līdz šim, inspektori brauks uz agregātu numuru salīdzināšanu traktortehnikai vai citām tās vienībām. Traktortehnikas vadīšanas eksāmenu turpmāk pieņems visi VTUA biroji. Ir daļa iedzīvotāju, kas izmanto iespēju šo eksāmenu veikt uz vietas savā saimniecībā ar savu traktortehniku. Arī tā var darīt, inspektors aizbrauks pie klienta un pieņems eksāmenu,” papildina E. Lipe.

Traktortehnikas skatēm līdzšinējā kārtība

Nekādas izmaiņas neizjutīs lauksaimnieki, kā arī citi traktortehnikas īpašnieki, kuri gatavojas ikgadējām traktortehnikas skatēm pēc iepriekš VTUA saplānota izbraukuma grafika pirms gaidāmajiem pavasara darbiem. Lauksaimnieki zina, ka VTUA ik gadu rīko arī izbraukumus uz pagastu centriem, ierasta prakse ir arī izbraukumi uz saimniecībām, kur vienuviet tiek pārbaudītas vairākas tehnikas vienības. Ar šādu izbraukumu grafiku varēs iepazīties Valsts tehniskās uzraudzības mājaslapā. “Traktortehnikas valsts tehniskā apskate pēc iepriekš saplānota izbraukuma grafika, kurā var ierasties jebkura traktortehnikas vienība tehniskās apskates veikšanai, arī tiks organizēta tāpat kā līdz šim. Līdz ar pavasara sezonas sākumu tiks aktualizēti izbraukuma grafiki,” uzsver VTUA Vidzemes reģiona nodaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr VTUA pakalpojumus ārpus Vidzemes reģiona robežām var pieteikt un saņemt arī jebkurā citā Latvijas pilsētā vai novada centrā, kur atrodas VTUA klientu apkalpošanas vietas.

VTUA aicina izmantot iespēju pakalpojumus pieteikt attālināti vienotajā Zemkopības nozares e-pakalpojumu ekosistēmā – koplietošanas portālā, kurā tiek piedāvāti arī citi zemkopības nozares e-pakalpojumi.

UZZIŅAI

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzemes reģiona nodaļas biroji:

Valmierā (“Agroserviss”, Kauguru pagasts)

Gulbenē (Dzirnavu ielā 7B)

Klientu apkalpošana klātienē notiek katru darbdienu (izņemot piektdienas) no pulksten 8.30 līdz 12 un no 12.30 līdz 17.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.