Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kur vērsties, ja ir nepieciešami juridiskie pakalpojumi?

No sarežģītām situācijām dzīvē nav pasargāts neviens, tādēļ juridiskie pakalpojumi var būt aktuāli ikvienam. Ja ir nepieciešama jurista konsultācija, viena no iespējām ir pajautāt draugiem, radiniekiem vai paziņām, taču ne vienmēr viņi varēs sniegt ieteikumus. Kā atrast kompetentu speciālistu?

Jurists vai advokāts?

Lai saprastu, kāds speciālists nepieciešams, ir jāizvērtē esošā situācija. Jāņem arī vērā tas, ka juristam un advokātam ir atšķirīgas funkcijas.

Jurists sniedz juridisko palīdzību, sagatavo juridiskus dokumentus, atsevišķos gadījumos – pārstāv klienta likumiskās intereses tiesā. Juristam nav tiesību sniegt aizstāvību kriminālprocesā – to drīkst tikai advokāts.

Situācijā, kad plānota tiesvedība, labāk ir uzreiz vērsties pie advokāta. Saskaņā ar likumu, zvērināts advokātsnodrošina klientu interešu aizstāvību gan tiesā, gan pirmstiesas izmeklēšanā.

Kritēriji speciālista izvēlē

Lai situācijas risinājums būtu pēc iespējas veiksmīgāks, ir svarīgi izvēlēties labu speciālistu. Svarīgākie kritēriji, ko ņemt vērā, ir:

  • Pieredze – ir svarīgi izvēlēties speciālistu ar pieredzi Jūsu situācijai atbilstošā sfērā. Iepazīstieties ar citu klientu atsauksmēm, lai saprastu, cik veiksmīgi jurists vai advokāts veic sev uzticētos pienākumus. Svarīgs faktors ir arī speciālista reputācija. Tas pats attiecas, ja Jūs griežaties ne pie konkrēta speciālista. Pētot to, kāds juristu vai advokātu birojs ir labāks, vienmēr uzziniet par tā reputāciju;
  • Pakalpojuma cena – nozīmīgs faktors ir arī pakalpojuma izmaksas. Kad tiek meklēta jurista konsultācija, cena dažādās vietās var būtiski atšķirties, tomēr te svarīgi ņemt vērā sniegtā pakalpojuma kvalitāti. Bieži vien izmaksas atkarīgas no risināmā jautājuma sarežģītības;
  • Atrašanās vieta – Jūsu interesēs noteikti ir atrast labu speciālistu Jūsu dzīvesvietas vai darba tuvumā. Mūsdienās šo pakalpojumu pieejamība ir liela – neatkarīgi no tā, vai Jums ir aktuāli advokāti Rīgā vai juristi Valmierā, katrs var izvēlēties savām prasībām atbilstošu profesionāli.

Izvēloties speciālistu, noteikti ņemiet vērā arī viņa profesionālās un personiskās īpašības, lai sadarbība būtu veiksmīga.

Atlācis un Partneri – zvērinātu advokātu birojs

Uzticams advokātu birojs, kur vērsties pēc palīdzības, ir ‘’Atlācis un Partneri’’. Uzņēmumā strādā dažādi speciālisti, tādēļ šis juridiskais birojs var būt noderīgs gan tad, kad aktuāli advokāti Valmierā, gan tad, kad interesē juristi Rīgā.

Uzzināt vairāk par to, kādus pakalpojumus var sniegt šis juristu birojs, meklējiet interneta vietnē www.eabirojs.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.