Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kultūras ministrs konkrētu atbildi par palīdzību Smiltenes novadam nesniedz

Foto: Sandra Pētersone

Jau rakstījām, ka nesen Smiltenes novadā darba vizītē ieradās kultūras ministrs Nauris Puntulis.    Viņa galvenais mērķis bija diskusijās ar pašvaldības pārstāvjiem un amatiermākslas kolektīvu vadītājiem apspriest aktualitātes un izaicinājumus, kas saistīti ar Smiltenes novada amatiermākslas kolektīvu līdzdalību šovasar gaidāmajos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šiem svētkiem Smiltenes novadā dalībnieku statusā gatavojas 26 kolektīvi.

 Vizītes laikā kultūras ministrs arī apskatīja Smiltenes novada bibliotēkas un tās Bērnu apkalpošanas nodaļas telpas, Smiltenes evaņģēliski luterisko baznīcu, bet noslēgumā devās uz Gaujienu, Jāzepa Vītola memoriālo muzeju “Anniņas”.

Smiltenes bibliotēkai un muzejam “Anniņas”, kas abas ir pašvaldības pārziņā esošas kultūras iestādes, ļoti aktuāls ir mūsdienu prasībām atbilstošu telpu jautājums. Tāpēc “Ziemeļlatvija” pēc ministra vizītes lūdza viņa viedokli par Smiltenes novadā iegūtajiem iespaidiem, it īpaši akcentējot to, kā Kultūras ministrija varētu palīdzēt Smiltenes novada pašvaldībai Smiltenes bibliotēkas un Jāzepa Vītola memoriālā muzeja “Anniņas” telpu jautājumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā e-pastā saņēmām kultūras ministra Naura Puntuļa atbildi. Diemžēl uz mūsu   jautājumu ministrs konkrētu atbildi nesniedz, acīmredzot pašvaldībai pašai jārisina problēma, kā  sakārtot abu Smiltenes novada kultūras iestāžu telpas.

Sniedzam kultūras ministra Naura Puntuļa atbildi par viņa iespaidiem pēc vizītes Smiltenē.

Nauris Puntulis: “Vidzeme ir novads, kurš visdaudzskaitlīgāk pārstāvēts Dziesmu svētkos, tāpēc man būtiski bija sākt savu reģionālo vizīšu ciklu tieši Vidzemē. Viens no galvenajiem reģionālo vizīšu mērķiem ir tikšanās ar amatierkolektīvu vadītājiem ceļā uz šovasar gaidāmajiem dziesmu svētkiem, kā arī apmeklēt kultūrizglītības iestādes un tikties ar pašvaldības kultūras dzīves veidotājiem. Smiltenes novadā tikos ar amatierkolektīvu vadītājiem, lai uzklausītu viņu viedokļus par ikdienas procesu, problēmām un arī veiksmēm, lai izteiktu pateicību kolektīvu vadītājiem par grūtajiem pandēmijas gadiem, papildus piešķirot vienreizēju maksājumu, kā arī izstāstītu par amatierkolektīvu atalgojuma modeli, kuru šobrīd izstrādājam kopā ar padomnieku dziesmu svētku jautājumos Romānu Vanagu, kā arī sadarbības partneriem. Mums ir būtiski atrast balansu starp valsts un pašvaldības atbildību par mūsu 150 gadīgo tradīciju.

Viena no sarunas tēmām bija arī ekspozīciju vietu trūkums novadā, – no vienas puses, tā patiesi ir problēma, bet, no otras puses, liecina par aktīvu kultūras dzīvi. Esmu gandarīts par redzēto Smiltenē, par to, ka svarīga ne tikai ārējā forma, bet tiek domāts par piepildītu saturu. Tikšanās laikā ar Smiltenes novada pašvaldību konstatējām, ka esam līdzīgi domājoši amatiermākslas un kultūrizglītības jautājumos.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.