Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ko svarīgi izvērtēt, pirms uzsākt savu biznesu?

Biznesa uzsākšana nav vienkāršs process, tas prasa daudz laika, uzmanības, finanšu  līdzekļu un pats galvenais – pārliecinošu ideju un vēlēšanos strādāt. Tāpēc, pirms biznesa uzsākšanas, ir būtiski pievērst uzmanību vairākiem aspektiem un tos izvērtēt. Tas palīdzēs sagatavoties sava biznesa veidošanai, ņemot vērā un apzinoties svarīgākos jautājumus un riska faktorus.

Izvērtējiet savas kompetences formalitāšu jautājumos

Biznesa ideja ir tikai visa sākums. Lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību, ir jārēķinās ar to, ka būs nepieciešams nokārtot daudzas formalitātes, piemēram, reģistrēt uzņēmumu. Tāpat nāksies ievērot dažādus likumus un noteikumus, kā arī veltīt laiku dokumentu sakārtošanai. Tāpat ir būtiski izvērtēt savas zināšanas un spējas sakārtot jautājumus, kas saistīti ar tādām lietām, kā, piemēram, nodokļu apmēra aprēķināšana. Ja šāda veida jautājumos nejūtaties droši vai jums trūkst zināšanu, ieteicams konsultēties ar kādu speciālistu, kurš parūpēsies par to, ka viss tiek nokārtots pareizi un nerodas nevēlamas problēmas ar uzraugošajām iestādēm. Taču jārēķinās, ka speciālista algošana radīs papildu izdevumus.

Izvērtējiet iespējamos finansējuma avotus

Lai parūpētos par to, ka uzņēmējdarbību ir iespējams veiksmīgi uzsākt, ir nepieciešams izvērtēt un izvēlēties biznesa modelim piemērotāko finansējuma avotu. Uzņēmuma izveidē var ieguldīt savus personīgos naudas līdzekļus, piesaistīt investorus, pieteikties valsts vai organizāciju grantiem un programmām, izvēlēties banku vai nebanku aizdevējus un daudzus citus finansējuma avotus. Kā viens no tiem var būt arī aizdevums uzņēmumam, ko iespējams iegūt ar skaidru biznesa plānu un pārliecinošu ideju. 

Ja maksājiet jau kādu esošu kredītu, bet vēlaties veidot jaunas saistības biznesa uzsākšanai, rūpīgi izvērtējiet savas iespējas aizdevumus atmaksāt. Vairāku aizdevumu gadījumā iespējams izmantot pārkreditāciju. Tā dod iespēju vairākas finanšu saistības apvienot vienā ērtā maksājumā. Tāpēc, ja baidāties aizmirst veikt kādu svarīgu ikmēneša maksājumu, kredītu apvienošana ir izdevīgs risinājums, kas ļaus iegūt kredītsaistības ar izdevīgu procentu likmi un atmaksas termiņu.

Izvērtējiet biznesa riskus un atalgojumu

Ne vienmēr biznesa ideju īstenošana ir veiksmīga, tāpēc ir būtiski izvērtēt riskus un saprast, vai esiet gatavs saskarties ar dažādām problēmām, kā arī ieguldīt naudas līdzekļus bez garantijas, ka tie atmaksāsies. Tāpat, uzsākot biznesu, ir grūti garantēt pastāvīgu peļņu, tāpēc ir jāizvērtē savas iespējas un vēlēšanās savu uzņēmumu veidot kā vienu no saviem prioritārajiem ienākumu avotiem. Turklāt sākumā lielu daļu peļņas nāksies ieguldīt biznesa attīstībā. Taču, lai arī uzņēmējdarbības ceļš nav viegls, ar labu biznesa ideju un neatlaidību iespējams panākt, ka tas nes peļņu un panākumus.

Izvērtējiet iespējas ieguldīt savu laiku 

Biznesa uzsākšana prasa ne tikai finansiālos ieguldījumus. Tai ir nepieciešams veltīt arī daudz laika. Sākuma periodā tas noteikti nebūs modelis, kad strādājat tikai darba dienās no deviņiem līdz pieciem. Tāpēc, pirms uzsākt biznesu, izvērtējiet savas prioritātes, jo iespējams, ka ģimenei, draugiem, atpūtai un hobijiem nevarēs veltīt tik daudz laika, cik iepriekš. Veiksmīgā un stabilā biznesā nepieciešams ieguldīt daudz pūļu un laika, tāpēc noteikti izvērtējiet, vai esat tam gatavs un vai tas jums būs pa spēkam.


Ja vēlaties uzsākt savu biznesu, taču jums nav pieejami nepieciešamie naudas līdzekļi, lai to izdarītu, noderīgi būs Aizdevums.lv finanšu pakalpojumi – aizdevums uzņēmumam un pārkreditācija. Vairāk par šiem pakalpojumiem iespējams uzzināt Aizdevums.lv mājaslapā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.