
Foto: Brigita Skaistkalne
Arbūza un biezpiena krēma deserts
• 250 gramu biezpiena,
• 250 gramu saldā
krējuma,
• 3 ēdamkarotes cukura,
• 2 tējkarotes vaniļas
cukura,
• 1 glāze sadrupinātu
cepumu,
• gabals neliela arbūza,
• dažas avenes.
NO ARBŪZA varam pagatavot arī gardus ēdienus. Šoreiz gabalu lielās, sulīgās ogas bez sēklām sagriezu mazos kubiņos. Tos izkārtoju deserta trauciņu apakšā, dažus gabaliņus atstājot saldēdiena rotāšanai. Krēmam biezpienu saputoju kopā ar saldo krējumu, vaniļas cukuru un pūdercukuru. Graudainu biezpienu ieteicams iepriekš sablendēt. Ja putojums nešķiet stingrs, tam varam pievienot tējkaroti uzbriedināta un izšķīdināta želatīna. Daļu krēma izlīdzināju pāri arbūzu gabaliņiem trauciņos, tad pārbēru sadrupinātus cepumus un virsū izliku atlikušo biezpiena putojumu. Greznoju ar arbūza gabaliņiem un avenēm. Rotājumam derētu arī kāda zaļa piparmētras vai melisas lapiņa.
Svaigu jauno kāpostu un redīsu salāti

• 350 gramu redīsu,
• 70 gramu svaigu kāpostu,
• 20 gramu sīpolu lociņu,
• 15 gramu diļļu,
• 15 gramu koriandra
zaļumu jeb kinzas,
• sāls,
• 2 ēdamkarotes olīveļļas,
• 2 ēdamkarotes ābolu
etiķa.
VIEGLUS SALĀTUS, pat nesverot precīzus gramus pēc receptes, iespējams pagatavot no redīsiem un jaunajiem svaigajiem kāpostiem, pievienojot arī jebkurus citus dārzeņus, kas tiem “piestāv”, piemēram, svaigus gurķus, papriku un, protams, daudz zaļumu. Lociņus, dilles un kinzu noskaloju, apsusināju un sasmalcināju. Pusi mazas jaunā kāposta galviņas sagriezu strēmelītēs, uzkaisīju sāli un ar rokām saspaidīju. Nomazgātiem redīsiem nogriezu “astītes” un tos uz rupjās rīves sarīvēju skaidiņās. Pierīvēju arī gabaliņu svaiga gurķa. Visu sajaucu, pielēju eļļu un ābolu etiķi un vēlreiz visu labi samaisīju.
Griķi ar dārzeņiem un vistas gaļu

• 100 gramu griķu,
• 400 gramu cāļa krūtiņas
fileju,
• 2 ēdamkarotes augu
eļļas,
• 25 grami sviesta,
• kaltēts baziliks,
• malti melnie pipari,
• 1 tējkarote maltas
paprikas,
• 100 gramu pākšu
pupiņu,
• 1 burkāns,
• 1 saldais pipars,
• 2 ķiploka daiviņas,
• 1 sarkanais sīpols,
• sīpolu lociņi.
GRIĶI vai nu garšo, vai arī ne. Taču tos varam pagatavot tā, ka tos gardu muti baudīs pat griķu nīdēji. Katliņā pasālītā vārītā ūdenī līdz gatavībai izvārīju vienu 100 gramu paciņu. Cāļa krūtiņas mazās filejas noskaloju, apsusināju papīra dvielī un sagriezu gabaliņos. Liku bļodā, pievienoju maltu papriku, sāli, maltus melnos piparus, kaltēto baziliku, augu eļļu un visu kārtīgi samaisīju. Atstāju minūtes 15 garšām ievilkties. Pēc tam pannā ar uzsildītu sviestu filejas gabaliņus cepu uz vidējas uguns no visām pusēm līdz zeltainai garoziņai.
Notīrītus burkānus sagriezu pusgredzenos un pievienoju pannā, visu pacepu vēl minūtes piecas, pēc tam pieliku sagrieztus sīpolus un ķiplokus. Cepu vēl minūtes piecas. Tad kārta strēmelītēs sagrieztiem saldajiem pipariem. Ja izmantojam saldētās pākšu pupiņas, arī tās liekam klāt. Bija konservētās, tāpēc tās pievienoju vēlāk. Piekaisīju sāli un piparus, uzliku pannai vāku un visu sautēju apmēram septiņas minūtes, pāris reizes apmaisot. Visbeidzot liku klāt arī izvārītos griķus un notecinātas konservētās pākšu pupiņas, atkal uzliku pannai vāku un visu uzkarsēju uz lēnas uguns apmēram trīs minūtes. Gatavajam ēdienam pārkaisīju sasmalcinātus sīpolu lociņus.
Avokado zupa ar zaļumiem

• 4 glāzes kefīra,
• 2 cieti vārītas olas,
• 2 gatavi avokado,
• ½ citrona sulas,
• 2 ķiploka daiviņas,
• neliels diļļu un pētersīļu
saišķītis,
• sāls,
• pipari,
• čili pārslas.
AVOKADO mājās nogatavināju. Tad tos, nomizotus, mīkstus un gatavus, sagriezu gabalos, liku blendera krūzē un sasmalcināju biezenī. Pēc tam pieliku spiedē sasmalcinātus ķiplokus un sablendēto masu iemaisīju no ledusskapja tikko izņemtā aukstā kefīrā. Pievienoju sīki sakapātus diļļu un pētersīļu zaļumus, sāli, piparus, kā arī citrona sulu.
Auksto zupu sadalot ēdājiem, katram šķīvī varam likt pa vienai nolobītas vārītās olas pusītei, pārkaisīt piparus un čili pārslas. Šoreiz izvārīju, atdzesēju un nolobīju paipalu oliņas, ar ko greznoju šo gardo avokado ēdienu.
Reklāma