Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kārķu pagasta iedzīvotāju sapulcē pārrunās saimnieciskos jautājumus

Aizvadītajā gadā, pateicoties Kārķu pagasta pārvaldes veiksmīgai saimniekošanai un iedzīvotāju maksāšanas disciplīnai, daudzdzīvokļu mājai numur 2 izdevās nomainīt jumta konstrukcijas un segumu. Foto: No personīgā arhīva

Lai ar Kārķu pagasta iedzīvotājiem izrunātu visus interesējošos saimnieciskās dzīves un citus jautājumus, šo piektdien, 24. februārī, pulksten 14 tautas namā notiks ikgadējā iedzīvotāju sapulce.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārķu pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons stāsta, ka diemžēl “Covid-19” pandēmijas stingrie ierobežojumi liedza divus gadus šādu sapulci rīkot, bet šogad tā notiks. “Ziemeļlatvija” interesējās, vai uz tikšanos ar iedzīvotājiem aicināta arī novada pašvaldības vadība, P. Pētersons skaidro: “Novada vadību īpaši uzlūguši neesam, jo pašlaik nav nekādu lietu vai problēmu, kas jārisina ar novada pašvaldības vadības iesaistīšanos. Šajā sapulcē kopā ar kārķēniešiem pārrunāsim ikdienas situācijas. Parasti izrunājam arī visu deviņu daudzdzīvokļu māju problēmas un vajadzības. Ar iedzīvotājiem izrunājam arī situācijas un  jautājumus, kurus mēs, pagasta pārvalde, iespējams, neesam pamanījuši.

Katrai daudzdzīvokļu mājai esam ieviesuši atsevišķas uzskaites grāmatas par iekasētajām apsaimniekošanas maksām un iztērēto naudu. Gadā no šo māju iedzīvotājiem iekasējam aptuveni 20 tūkstošus eiro. Šīs naudas apjoma ietvaros attiecīgi plānojam svarīgākos un neatliekamākos dzīves kvalitātes uzlabošanas darbus. Aizvadītajā gadā mums izdevās paveikt vienu lielu darbu – daudzdzīvokļu dzīvojamajai mājai numur 2 nomainījām jumtu. Savukārt šogad vienai no mājām plānojam visiem balkoniem nomainīt margas, bet citai – kāpņu telpās un pagrabos nomainīt logus. Katrai no šīm dzīvojamām mājām ir sava situācija un specifika. Pirms tam pagasta pārvalde šīs mājas neapsaimniekoja.

Uzsākot strādāt šajā amatā, pamazām sākām, ievērojot likuma prasības, šo dzīvojamo māju apsaimniekošanu. Pirms tam šīs lietas bija nesakārtotas. Vienā mājā konkrētas kāpņu telpas iedzīvotāji sameta apsaimniekošanas maksu un centās kaut ko darīt lietas labā. Arī otrā mājā centās savākt naudu, bet ne visi bija atsaucīgi. Citi vispār nelikās ne zinis un ignorēja kaimiņu labos nodomus. It kā paši iedzīvotāji centās apsaimniekot savas mājas, bet tajā pašā laikā itin labi varēja redzēt, ka pastāv problēmas. Turklāt šīs lietas nebija sakārtotas oficiāli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likums nosaka, ka daudzdzīvokļu mājas jāapsaimnieko šīm Dzīvokļu īpašnieku kooperatīvām sabiedrībām vai apsaimniekošana jāveic pašvaldībai. Tas mums ir jādara, jo tas ir iedzīvotāju interesēs, lai mājas būtu pienācīgi uzturētas. Pie mums neatnāks neviens laimes lācis, pašiem vien ir jārosās. Iedzīvotājiem ir jāievieš maksāšanas disciplīna, jo bez naudas jau mēs neko nevarēsim izdarīt. Kolhoza laiki ir beigušies, ka atnāks kāds un kaut ko bez maksas izdarīs vai iedos.    

Izrunāsim arī par pagasta sniegtajiem pakalpojumiem, vai tie apmierina vietējos, vai nepieciešams vēl kāds pakalpojums.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.