
PUBLICITĀTES FOTO
Trešdien, 22. janvārī, pulksten 13 Kārķu tautas namā notiks pasākums “Ar siltu sirdi brīvībai”. Tas veltīts 1991. gada janvāra barikāžu laika atcerei kopā ar Latvijā pazīstamo bijušo politiķi, eksministri, tulkotāju un filoloģi Kārinu Pētersoni.
Kārķu tautas nama vadītājas vietas izpildītāja Sandra Pilskalne atzīst, ka tā ir tradīcija ‒ Kārķos katru gadu janvārī rīkot atceres pasākumu. Uz to tiek aicināti piedalīties barikāžu dalībnieki, skolēni un ikviens, kam svarīgi nest tālāk brīvības sajūtu, kas tika iegūta pirms 34 gadiem, stāvot uz barikādēm. Kārķos ir apzināti barikāžu dalībnieki, pierakstīti viņu atmiņu stāsti. Tas ir liels gods, ka kopumā 99 kārķēniešiem piešķirts augstais valsts apbalvojums – Barikāžu piemiņas Goda zīme.
Šogad uz barikāžu atceres pasākumu aicināta Kārina Pētersone ‒ spilgta un izcila personība, lieciniece daudziem valstiski svarīgiem brīžiem. No 1991. līdz 1993. gadam K. Pētersone bija Latvijas Republikas Augstākās Padomes priekšsēdētāja Anatolija Gorbunova palīdze. No 1993. līdz 1995. gadam viņa saglabāja līdzīgu palīga amatu, A. Gorbunovam kļūstot par 5. Saeimas priekšsēdētāju. K. Pētersone ir līdzautore grāmatai “Valstvīrs. Anatolijs Gorbunovs”.
S. Pilskalne stāsta, ka kārķēniešiem ir ļoti interesantas barikāžu laika atmiņas saistībā ar Anatoliju Gorbunovu. Pateicībā par brīvību kārķēnieši visi kopā sarūpēja produktus, sarunāja toršu cepēju Zinaīdu Kramu un izcepa lielu lauku torti Anatolijam Gorbunovam. Saltā rītā ar kamaniņām torte tika atvesta līdz barikāžu dalībnieku autobusam un pēc tam nogādāta LR Augstākajā Padomē. Tortes tālākais ceļš nav zināms, jo šajā ēkā pretim bija sargi, kuriem torte tika atdota. Šis stāsts ir apliecinājums tam, cik liela bija cilvēku mīlestība, uzticība un pateicība cilvēkiem, kuri bija iesaistīti procesos, lai Latvija un tās iedzīvotāji iegūtu brīvību.
K. Pētersones dzīves un darba pieredze ir ļoti daudzveidīga ‒ Saeimas ģenerālsekretāre, kultūras ministre, īpašu uzdevumu ministre sabiedrības integrācijas lietās, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības direktore. Viņa ieņēmusi vēl daudzus citus amatus, kas vienmēr prasījuši augstu atbildības līmeni.
K. Pētersone ir izcilā latviešu dramaturga un Dailes teātra režisora Pētera Pētersona meita un pirmās Latvijas brīvvalsts lugu autora Jūlija Pētersona mazmeita.
“Savas dzimtas sakņu sajūta un kultūras vērtības atbalsojas it visā, ko viņa dara. Var tikai apbrīnot Kārinas Pētersones darba spējas – paralēli daudzajiem pienākumiem veikti grāmatu tulkojumi no angļu valodas latviešu valodā, tajā skaitā tulkotas Baraka Obamas un Mišelas Obamas grāmatas,” norāda atceres pasākuma rīkotāja S. Pilskalne. Viņa aicina visus interesentus uz Kārķiem, lai kopā atcerētos, domātu, diskutētu un būtu kopā ar personību, kura bijusi klātesoša valstiski svarīgu lēmumu pieņemšanā.
Reklāma