Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kārķos ekstrēmi orientēsies sacensībās “Mamutu medības”

Šajā nedēļas nogalē ekstrēmā ziemas sporta veida cienītāji aicināti uz Kārķiem, kur norisināsies orientēšanās sacensības ar vairākiem uzdevumiem “Mamutu medības”. Foto: No personīgā arhīva

Jau divdesmito reizi bērnu un jauniešu organizācija “Jaunie Vanagi” organizē un aicina uz tradicionālajām ziemas piedzīvojumu maksas sacensībām “Mamutu medības 2023”. Šoreiz tās norisināsies sestdien un svētdien, 11. un 12. februārī, Kārķos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim šīs visnotaļ ekstrēmās sacensības notikušas daudzviet Latvijā – Mazsalacā, Līgatnē, Madlienā, Ērgļos, Engurē, Ogrē, Salaspilī un citviet. Sacensību galvenā koordinatore Laura Kaļāne stāsta, ka ideju par šo sacensību rīkošanu Kārķos ieteicis bijušais kārķēnietis arborists Mārtiņš Pilskalns. Jau pērn decembrī sacensību rīkotāji ieradušies iepazīties ar Kārķiem un to apkārtni. Pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons izrādījis pagasta teritoriju un ieteicis interesantas vietas, kur sacensībām ierīkot kontrolpunktus.   

“Šo piedzīvojumu sacensību galvenie mērķi ir veicināt dalībnieku saliedēšanos un komandas gara stiprināšanu, kā arī pārbaudīt katra dalībnieka individuālās spējas. Komandas sagaida orientēšanās naksnīgā, ainaviskā apvidū un aizraujoša trase ar 16 uzdevumiem, kas ietver četras dabas stihijas – zemi, ūdeni, gaisu, uguni. Trases garums Kārķos sasniegs aptuveni no 30 līdz 35 kilometriem. Savukārt kontrollaiks trasē – deviņas stundas. Šajā laikā komandas orientēsies Kārķu apvidū uz abām pusēm, sākot no karjera, Spiģu alas līdz pat zemnieku saimniecības “Jasmīni” šautuvei,” stāsta sacensību galvenā koordinatore L. Kaļāne.

Sacensību nolikums paredz, ka komandā jāstartē pieciem cilvēkiem, turklāt jābūt abu dzimumu pārstāvjiem. Sacensību starts tiks dots sestdien pulksten 21 no bijušās Kārķu pamatskolas, bet tās finišēs svētdien pulksten 6. Līdz šim pieteikušās jau 20 komandas. Rīkotāji gaida piesakāmies arī drosmīgos Valkas novada ekstrēmā sporta cienītājus, kas dalībai “Mamutu medības” būs izveidojuši savas komandas. Maksimālais komandu skaits ir 42, bet katru gadu šajā sportiskajā aktivitātē vidēji piedalās 30 komandas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Sestdien ierodoties Kārķu skolā, komandas varēs piereģistrēties un iesildīties sacensībām. Varēs cienāties arī ar karstu tēju,” stāsta L. Kaļāne. Jau otrdien Kārķu skolā ierodas sacensību rīkotāji, lai mežos būvētu uzdevumus un sagatavotos komandu sagaidīšanai.

Biedrība “Bērnu un jauniešu organizācija “Jaunie Vanagi”’’ darbojas jau kopš 1992. gada. Organizācijas galvenais uzdevums ir radošu ideju realizācija dzīvē. Tās pārsvarā izpaužas dažādās aktivitātēs pie dabas.

““Jaunie Vanagi” rīko trīs pavisam atšķirīgus, tomēr ar vienu kopīgu mērķi veidotus svarīgākos pasākumus. Neizpaliek arī pārgājieni, laivu braucieni, radošās darbnīcas, citreiz arī starptautiski projekti. Jāpiebilst, ka šo daudzo gadu laikā katrs no ikgadējiem pasākumiem ir oriģināls, tiek izvēlētas vēl nebijušas norises vietas un konstruēti dažādi uzdevumi tā, lai netrūktu azarta ik gadu turpināt un atgriezties trasē. Katra organizācija pasākumus rīko dažādu mērķu vadīta. Piedzīvojums ir vārds, kas raksturo mūs,” skaidro L. Kaļāne.

Foto: No personīgā arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.