Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kārķos darbu uzsākusi feldšere

Foto: valka.lv

Jau izskanējis, ka decembrī darbu izbeidza SIA “A.Kārkliņas doktorāts”, kas nodarbojās ar ģimenes ārsta pakalpojumu sniegšanu Kārķu un Ērģemes pagastos. Šobrīd, kamēr joprojām tiek meklēts ģimenes ārsts, kurš izveidos ārstu praksi Kārķos un Ērģemē, Kārķos darbu sākusi feldšere Sandra Strazdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš janvāra viņa Kārķos ir sastopama divas reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās. S. Strazdiņai ir ilgstoša pieredze, strādājot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā un Vidzemes slimnīcas uzņemšanas nodaļā, tāpēc viņas pieredze lieti noderēs, sniedzot pakalpojumus Kārķu pagasta iedzīvotājiem.

“Mums bija svarīgi, lai teritorija nepaliktu bez būtiskiem, primāriem medicīniskiem pakalpojumiem. Protams, cerību piesaistīt ģimenes ārstu joprojām neesam atmetuši. Darba piedāvājums joprojām ir aktuāls, turklāt speciālistam, kurš pieteiksies, varam piedāvāt dzīvesvietu Ērģemes vai Kārķu pagastā,” norāda pārvaldes vadītājs Pēteris Pētersons.

S. Strazdiņa aicina uz kopīgu sadarbību – jebkuru problēmsituāciju risināt ātri, operatīvi un profesionāli. Pēkšņu un steidzami risināmu problēmu gadījumā viņai drīkst zvanīt arī ārpus darba laika (tālr. 29729026).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zināms, ka feldšere sniegs konsultācijas veselības problēmu situācijās, kas risināmas uz vietas, iedzīvotāji varēs saņemt ieteikumus, kā risināt šo situāciju tālāk, ja tas nepieciešams. Viņa varēs arī izrakstīt medikamentus, kas nav izrakstāmi uz īpašām valsts kompensējamu zāļu receptēm. Feldšerpunktā būs iespējama pārsiešana, injekcijas ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu un slimības lapu izsniegšana līdz 10 dienām. Viņa varēs veikt arī vakcināciju un sniegt veselības aprūpi mājās, taču šis pakalpojums ir pieejams ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu (pārsiešanas, sistēmu uzlikšana, onkoloģisko pacientu aprūpe un tamlīdzīgi). Paredzēta arī A. Kārkliņas pacientu veselības vēstures kartīšu izsniegšana (pret parakstu), lai iesniegtu ģimenes ārsta praksē, ko iedzīvotāji izvēlēsies turpmāk.

A. Kārkliņai bija ap 900 pacientu (Ērģemē un Kārķos). Kamēr nav izdevies piesaistīt ģimenes ārsta praksi Kārķu un Ērģemes pagastu teritorijām, daļa iedzīvotāju jau paguvuši pierakstīties citās ģimenes ārstu prakses vietās tuvējā teritorijā. Jāatzīmē, ka feldšera pakalpojumi pieejami visiem iedzīvotājiem, neatkarīgi, kur ir izvēlēts ģimenes ārsts.

Savukārt līdz laikam kamēr nav atrasts ģimenes ārsts, ir vienošanās ar ģimenes ārsti Ingunu Ločmeli, ka viņa pacientus Kārķos pieņems reizi mēnesī, pirmo reizi tas būs 21. janvārī.

Ērģemes pagastā darbu turpina Ērģemes feldšerpunkts līdzšinējā kārtībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.