Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kādos gadījumos palīdzēs dermatologs?

Āda ir ķermeņa lielākais orgāns, tāpēc gluži tāpat kā visa ķermeņa, arī ādas veselībai ir nepieciešams pievērst īpašu uzmanību. Tās izskatu uz labsajūtu var negatīvi ietekmēt dažādi gan ārējie, gan iekšējie faktori. Turklāt, arvien izplatītākas kļūst hroniskas ādas saslimšanas un pieaug tieši jaunu cilvēku skaits, kuri slimo ar ādas vēzi. Dermatologs rūpējas par mūsu ādas veselību, tāpēc, lai savlaicīgi pamanītu un novērstu ādas problēmas, šo speciālistu ir ieteicams apmeklēt profilaktiski. Kad pavisam noteikti nepieciešams apmeklēt dermatologu un kas ir šī speciālista pārziņā? Par to uzzināsiet tālāk rakstā.

Kas ir dermatologs?

Dermatologs ir ādas ārsts, kas rūpējas par ķermeņa lielākā orgāna veselību un labsajūtu. Speciālista pārziņā ietilpst viss, kas attiecas uz ādas, nagu, gļotādas un matu veselību. Varētu šķist, ka pie dermatologa jādodas tikai tad, kad radušās nopietnas ādas problēmas un nepieciešams ārstēt kādu saslimšanu. Taču tā nepavisam nav. Ikvienam dermatologu ieteicams apmeklēt profilaktiskos nolūkos, lai pārliecinātos par ādas veselību. Tāpat dermatologu ieteicams apmeklēt, ja nepieciešams rast labākos risinājumus ādas kopšanai un atjaunošanai.

Dermatologa darbības lauks ir patiešām plašs. Lūk, ar ko speciālists visbiežāk nodarbojas ikdienā.

 • Akūtas un hroniskas ādas slimības;
 • ādas un nagu sēnīšslimības;
 • problemātiska sejas āda;
 • ādas veidojumu izmeklēšana;
 • vīrusu un parazitārās ādas slimības.

Kad noteikti nepieciešams apmeklēt dermatologu

Sastopoties ar dažādām ādas problēmām, joprojām daļa pacientu izvēlas tās ignorēt, cerot, ka tās atrisināsies pašas. Taču ir vairākas situācijas, kurās ar dermatologa apmeklējumu pavisam noteikti nevajadzētu vilcināties, jo tas var būtiski apgrūtināt ārstēšanās procesu. Dermatologa vizīti noteikti nepieciešams pieteikt, ja tiek manīti kādi no minētajiem simptomiem:

 • dzimumzīmes un ādas veidojumi ir mainījuši izskatu;
 • uz ādas parādījušies jauni veidojumi;
 • ir ilgstoša ādas nieze, zvīņošanās un sausums;
 • ādas veidojums ir ticis traumēts un nedzīst;
 • nagi mainījuši krāsu vai formu;
 • ir problemātiska sejas āda;
 • āda ir apdegusi saulē.

Kāpēc ieteicams veikt profilaktiskās ādas pārbaudes

Arī tad, ja nav sūdzību par ādas veselību, dermatologu ieteicams apmeklēt vismaz reizi gadā. Nereti ādas saslimšanas ir grūti pamanīt, tāpēc profilaktiskajās pārbaudēs iespējams pārliecināties, ka nekas nav palaists garām. Īpaši svarīgi ir pievērst uzmanību dzimumzīmēm, regulāri veicot pašpārbaudes un apmeklējot dermatologu. Profilaktiskas pārbaudes pie dermatologa ir ieteicamas, tad ja ģimenē ir bijušas ādas saslimšanas. Tāpat pie dermatologa ieteicams doties pirms un pēc sauļošanās sezonas, īpaši tad, ja uz ķermeņa ir daudz dzimumzīmju un citu ādas veidojumu. Kā arī, protams, profilaktiskos nolūkos ieteicams apmeklēt speciālistu, ja ir diagnosticēta kāda hroniska ādas slimība.

“Era Esthetic” – profesionāli un pieredzējuši dermatologi

“Era Esthetic” ir lāzerdermatoloģijas klīnika, kurā iespējams saņemt profesionālu un pieredzes bagātu dermatologu konsultācijas. Ārsti strādā ar mūsdienīgākajām tehnoloģijām un katram pacientam spēj piemeklēt efektīvāko un drošāko ārstēšanas risinājumu. Klīnikā ir pieejams plašs pakalpojumu spektrs lāzerdermatoloģijā un estētiskajā dermatoloģijā, kas ļauj novērst dažādas ādas problēmas.

Uzzināt vairāk par pakalpojumiem un dermatologa konsultācijai varat pieteikties eraesthetic.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.