Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā padarīt darba meklējumus vienkāršākus?

Lai arī darba sludinājumi šobrīd ir pieejami patiešām lielā klāstā, tas nenozīmē, ka atrast labu, prasībām atbilstošu darbu ir ļoti vienkārši. Ne visas vakances atbilst Jūsu prasībām, tāpat ir jāņem vērā arī lielā konkurence. Ko ņemt vērā, lai darba meklēšanas process būtu vienkāršāks un drīz vien vainagotos ar panākumiem? Lūk, daži ieteikumi.

Reaģējiet ātri

Regulāri sekojiet līdzi darba sludinājumiem un, tiklīdz kāda vakance atbilst Jūsu prasībām, piesakieties tai nekavējoties. Jo ātrāk nosūtīsiet savu pieteikumu, jo lielāka iespēja, ka tiksiet pamanīts.

Izveidojiet labu CV un motivācijas vēstuli

CV un motivācijas vēstule sniedz pirmo priekšstatu par Jums kā kandidātu, tādēļ pievērsiet uzmanību to kvalitātei. Izvērtējiet, kādu informāciju paust CV, lai tas atspoguļotu Jūsu piemērotību konkrētās vakances prasībām.

Kas attiecas uz motivācijas vēstuli – ir labi, ja ir paraugs, kur uzskaitīta vispārīga informācija, taču motivācijas vēstuli vajadzētu pielāgot katram amatam, uz ko piesakāties.

Darba sludinājumi ir jālasa ļoti rūpīgi, atlasot galvenos atslēgas vārdus, ko var iekļaut arī savā motivācijas vēstulē.

Demonstrējiet savas prasmes pielāgoties pārmaiņām

Prasme būt elastīgam un mainīties līdzi laikam ir ļoti svarīga jebkurā nozarē. Uzsveriet to kā savu stipro pusi gan pieteikumā, gan darba intervijā. Ja Jums trūkst pārliecības, ka šāda prasme Jums piemīt, ir īstais brīdis to izkopt.

Izvērtējiet savas prioritātes

Pirms tiek skatīti darba sludinājumi, ir vērts noteikt prioritātes. Kādas ir Jūsu prasības attiecībā uz jauno darbu? Protams, jāatceras, ka arī šajā ziņā elastība būs Jūsu sabiedrotais.

Ir labi zināt vēlamo atalgojumu, tomēr pārāk liela konkrētība šajā jautājumā var likt domāt, ka darba tirgū nekā Jums piemērota nav. Vislabāk tomēr saīsināt prasību sarakstu līdz dažām svarīgākajām lietām, kas Jums ir vissvarīgākās. Tās varētu būt, piemēram, darba slodze, vēlamais atalgojums un amats.

Kā redzams, darba meklējumi ir ļoti komplicēts process, kas prasa apņēmību un pacietību. Attīstiet pašprezentācijas prasmes, kā arī rūpīgi  izvērtējiet savas vēlmes un vajadzības – tie ir būtiskākie soļi ceļā uz panākumiem!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.