Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties riepas savam auto: 5 noderīgi padomi

Kad pienācis laiks izvēlēties riepas savam auto, var rasties daudz jautājumu par veiksmīgāko izvēli. Ja arī Jūsu automašīnai ir vajadzīgas jaunas riepas, lasiet raksta turpinājumu un uzziniet būtiskākos faktorus, ko ņemt vērā.

Pievērsiet uzmanību riepu kvalitātei

Ņemot vērā, ka riepasir ļoti svarīgas drošai braukšanai, jāvērtē riepu kvalitāte. Un šeit paļauties uz zināma zīmola nosaukumu vien var būt par maz. Visdrošākais veids, kā pārliecināties par riepu veiktspēju, ir apskatīt neatkarīgo riepu testu rezultātus. Tāpat varat konsultēties ar zinošiem speciālistiem, jo viņu pieredze, veicot izvēli, var būt ļoti noderīga.

Izvēlieties prasībām un budžetam piemērotu klasi

Auto riepas var iedalīt vairākās klasēs – Premium, vidējā un budžeta klasē. No klases būs atkarīga riepu veiktspēja un, protams, arī cena.

Ja budžets ir ierobežots, var būt kārdinājums iegādāties lietotas riepas, tomēr jāņem vērā, ka jaunas riepas, pat ja tās ierindojamas ekonomiskajā klasē, būs gudrāka un drošāka izvēle.

Pārliecinieties, kāda izmēra riepas vajadzīgas

Pirms doties riepu meklējumos, pārliecinieties, ka ir zināms vajadzīgais riepu izmērs. To var noskaidrot gan apskatot esošo riepu malas, gan izlasot informāciju auto īpašnieka rokasgrāmatā.

Izvēlieties uzticamu tirdzniecības vietu

Šobrīd riepas iespējams iegādāties dažādās tirdzniecības vietās, taču visdrošākā vieta būs labs riepu serviss, kas nodrošina gan pareizu riepu uzglabāšanu, gan speciālistu konsultācijas.

Iegādājieties sezonai atbilstošas riepas

Būtiski izvēlēties konkrētajai sezonai atbilstošas riepas. Gan ziemas, gan vasaras riepas ir izstrādātas atbilstoši konkrētajai sezonai raksturīgiem braukšanas apstākļiem.

Universāls risinājums ir vissezonas riepas, kas var aizstāt vasaras un ziemas riepas, taču jārēķinās, ka tām nebūs tik laba veiktspēja. Vissezonas riepas noderēs tad, ja ar spēkratu tiek braukts reti un nelielos attālumos.

Kvalitatīvas riepas Riepu Garāžā

Ja meklējat labas riepas Rīgā, ieskatieties www.riepugaraza.lv, kur pieejami risinājumi visām vajadzībām. Piedāvājumā ir arī lietie diski un dažāda veida pakalpojumi, piemēram, riepu montāža un riepu balansēšana. Riepu Garāža – tā ir teicama izvēle, ja vēlaties labākās un drošākās riepas savam auto.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.