Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā izvēlēties mēbeles, lai iekārtotu nelielu dzīvojamo telpu?

Neatkarīgi no mājokļa un istabu izmēriem, visiem gribas vairāk brīvas vietas. Mazu telpu īpašniekiem, protams, tas ir daudz būtiskāk, tomēr arī lielāku telpu īpašniekiem var noderēt dažādi telpas optimizācijas padomi. Praktiski un atbilstoši iekārtots mājoklis būs daudz ērtāks ikvienam. Varēsi aizmirst par mūžīgo uzskriešanu mēbeļu stūriem. Paskatīsimies, kā labāk un praktiskāk iekārtot telpu.

Atrodi vislabāko mēbeļu izvietojumu telpā

Lai labi varētu iekārtot jebkuru telpu, ir labi jāizplāno mēbeļu izvietojums. Ja telpa ir liela, piemēram, viesistaba kopā ar virtuvi, tad telpa ir jāsadala attiecīgajās zonās. Šādu sadalījumu var ērti izveidot ar atbilstošām mēbelēm, piemēram, dīvānu vai plauktiem. Šādā veidā būs ērti sadalīta telpa, kā arī būs praktiski izmantota brīvā vieta.

Pats ērtākais mēbeļu izvietojums ir tajā brīdī, kad visiem mājoklī dzīvojošajiem ir ērti ikdienā pārvietoties pa telpu un tajā uzturēties. Ja kādā istabā ir sarežģīti pārvietoties, jo ir jālavierē starp galdu un dīvānu, tad jāapsver nelielas izmaiņas – vai nu citu mēbeļu iegāde, vai vienkārši mēbeļu pārbīdīšana. Bieži vien pietiek ar parastu mēbeļu pārvietošanu, lai istaba ar tām pašām mēbelēm izskatītos plašāka un kļūtu praktiskāka. Tam, protams, ir vajadzīgs attiecīgais noskaņojums, jo nav tik viegli pārbīdīt dīvānu, galdu, krēslus un skapjus.

Kādām mēbelēm dot priekšroku?

Mēbeļu izvēle ir būtiska. Kad esi precīzi saplānojusi mēbeļu novietojumu, tad ir laiks ķerties klāt mēbeļu izvēlei. Tas ne vienmēr ir vienkāršs uzdevums, it īpaši, ja jāiekārto mazas vai šauras telpas. Tomēr mūsdienās mēbeļu piedāvājums ir gana liels, tāpēc tu atradīsi sev atbilstoša izmēra mēbeles.

Svarīgākais ir galvenās istabas mēbeles, piemēram, dīvāns, galds, gulta, skapis. Šīs ir lielas un smagas mēbeles, tāpēc tās noteikti paliks savās vietās ilgu laiku. Ja izvēlēsies pārāk lielas šīs galvenās mēbeles, tad pilnīgi noteikti telpā būs neērti pārvietoties, kā arī nebūs vietas citām lietām un mazākām mēbelēm. Savukārt mazākas mēbeles, piemēram, žurnālgaldiņš, kafijas galdiņš vai pufs, vari izvēlēties daudz brīvāk, jo šīs mēbeles ir mazas un salīdzinoši vieglas, tāpēc tās var ērti pārvietot, ja ir tāda vajadzība. Ja izvēlētais žurnālgaldiņš īsti neiederas vietā, kur tam bija paredzēts būt, tad droši to pārvieto, lai sameklētu labāku un piemērotāku vietu. Šādu mazo mēbeļu pārvietošana ir viegla, un to var darīt kaut katru nedēļu, ja vēlies.

Kā ietaupīt vietu?

Ja vēlies nelielā istabā visu ielikt tā, lai pēc tam tur būtu kur apgriezties, tad izvēlies pēc iespējas mazākas un kompaktākas mēbeles. Piemēram, ir atrodami tādi ēdamistabas krēsli, kurus var pilnībā pastumt zem galda brīdī, kad neviens tur nesēž. Tā ir lieliska vietas taupīšanas metode, jo krēsli netraucē pārvietoties ap galdu un ir vairāk brīvās vietas.

Tāpat neaizmirsti par mēbelēm, kas ir stiprināmas pie sienas. Šādas mēbeles ietaupīs vietu. Piemēram, izvēlies pielikt pie sienas plauktus, kuros salikt mantas, nevis parastu standarta skapi. Tādā veidā paliks brīva vieta uz grīdas. Šāds mēbeļu izvietojums ir lielisks risinājums nelielās bērnistabās, jo tad bērniem būs vairāk brīvas vietas uz grīdas, kur spēlēties. Arī virtuvei ir atrodamas daudzas mēbeles, kas ir stiprināmas pie sienām, tāpat kā koridoriem, piemēram, apavu plauktiņš. Ja telpā nav daudz vietas, tad laba izvēle būs arī saliekamās mēbeles, piemēram, izvelkams galds, kas saliktā veidā aizņems pavisam nedaudz vietu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.