Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā izmantot CV veidnes? 

Neatkarīgi no tā, kādam amatam jūs gatavojaties pieteikties, CV jeb dzīves gājuma apraksts darba pieteikumā spēlē lielu lomu un spēj burtiski ietekmēt jūsu nākotni. Tieši šī iemesla dēļ, pret CV veidošanu nedrīkst attiekties pavirši. 

Lai uzlabotu jūsu iespējas piesaistīt potenciālā darba devēja uzmanību un iegūt kāroto amatu, ir svarīgi izveidot perfektu CV. Taču kā būt drošam, ka jūsu CV ir gan vizuāli, gan saturiski ideāli noformēts? Palīgā nāk CV veidnes un paraugi! Šajā rakstā noskaidrojiet, kā izvēlēties un izmantot jau gatavu CV veidni, kurā atliek tikai ievadīt jūsu personīgo informāciju. 

Atrodiet atbilstošu CV piemēru vai veidni 

Pirmais solis ir atrast jūsu profesijai atbilstošu CV veidni. Protams, ievadot Google meklētājprogrammā atslēgvārdus ‘’CV veidne’’ vai ‘’CV paraugs’’, jūs atradīsiet neskaitāmus rezultātus, taču lielākajā daļā gadījumu tie būs ļoti vispārināti CV paraugi, kas ne vienmēr der specifiskām profesijām. 

Labākais risinājums ir atrast tādu CV veidni, kas ir pielāgota amatam un profesijai, uz kuru gatavojaties sūtīt pieteikumu. Ja šaubāties, ka atradīsiet atbilstošu CV paraugu latviešu valodā, tad velti — cvparaugs.com mājaslapā iespējams atlasīt CV piemērus pēc nozares.  Šeit pieejami CV paraugi informācijas tehnoloģiju, pārdošanas, mārketinga, grāmatvedības, medicīnas un citu nozaru profesiju pārstāvjiem. 

Aizpildiet CV veidni ar personīgo informāciju 

Kad profesijas CV paraugs ir aplūkots, jūs varat ērti un vienkārši izmantot šī CV veidni kā šablonu. Atliek tikai aizpildīt paraugu ar savu personīgo informāciju. Pielāgojiet profesionālo kopsavilkumu, kontaktinformāciju, darba pieredzi, izglītību, prasmes un iegūtos sertifikātus, lai padarītu savu CV unikālu! 

Ja CV paraugā gadās tādas ailes, kas jums nav aktuālas, vienkārši izdzēsiet tās, nevis atstājiet tukšas. Atcerieties, ka CV paraugs nav akmenī kalts — jūs vienmēr varat to personalizēt pēc saviem ieskatiem un pielāgot savai unikālajai personībai, darba pieredzei vai informācijai, kas ir būtiska konkrētajai profesijai. 

Būtībā, CV veidne ir kā vadlīnijas vai instrukcija, pēc kuras vadīties, lai izveidotu ideālu CV, savukārt izpildījums — tas jau ir jūsu rokās. Tiesa, ja CV veidne ir pielāgota konkrētajai profesijai, tas jums var garantēt līdz pat 10x vairāk sarunātas intervijas. Uztveriet CV veidni kā personīgo personāla atlases speciālistu — tas zina visas profesijas nianses, līdz ar to spēj jums sniegt labākos padomus, kā ar savu CV iekarot potenciālā darba devēja sirdi!

Pārbaudiet sagatavoto CV

Kad izvēlētā CV veidne ir aizpildīta, lejupielādējiet to, taču noteikti pārlasiet un pārbaudiet, pirms sūtāt darba devējiem. CV nevar būt nekas ļaunāks kā gramatikas vai stilistkas kļūdas, kas ir pieļautas neuzmanības dēļ. Lielisks variants ir iedot kādam pārlasīt un pārskatīt savu CV, īpašu uzmanību pievēršot tieši teksta pareizrakstībai. Lai arī cik rūpīgi jūs būtu izstrādājis savu CV, skatījums no malas vienmēr ir lietderīgs un reizēm ļauj pamanīt to, kas mums pašiem nekad nebūtu iekritis acīs! 

Iesniedziet ideālu pieteikumu potenciālajam darba devējam 

Kad ideālais CV ir gatavs un pārbaudīts, ir laiks to nogādāt potenciālajam darba devējam! Padomājiet par to, kāds CV pasniegšanas veids jūsu situācijā varētu būt vispiemērotākais. Vērts zināt, ka izcila motivācijas vēstule var paaugstināt jūsu izredzes tikt uzaicinātam uz darba interviju.  Motivācijas vēstule ir veids, kā izvērstāk izstāstīt, kādēļ vēlaties strādāt tieši konkrētajā iestādē, kā arī vēlreiz izcelt, kāpēc tieši jūs esat labākais kandidāts šim amatam. 

Lūk, daži padomi, kas jāņem vērā, rakstot motivācijas vēstuli: 

  • Neatkārtojiet informāciju, kas ir norādīta jūsu CV – tā vietā, fokusējieties tieši uz aprakstu par to, kādēļ vēlaties strādāt konkrētajā uzņēmumā 
  • Arī motivācijas vēstulei jābūt strukturētai – izmantojiet rindkopas, izceliet vai pasvītrojiet tekstu, sadaliet svarīgāko pa punktiem 
  • Rakstiet par to, kādēļ esat piemērotākais kandidāts konkrētajai vakancei, pamatojot to ar savu pieredzi, prasmēm vai zināšanām 
  • Sāciet ar svarīgāko un atkārtojiet vēlreiz to pašu ideju motivācijas vēstules beigās 

Nezināt, kā sagatvot darba devējam pievilcīgu motivācijas vēstuli? Uztraukumam nav pamata! Izmantojot cvparaugs.com CV veidnes, komplektā jūs saņemsiet piekļuvi atbilstošu motivācijas vēstuļu paraugiem

Profesionāla CV veidne — jūsu laimīgā biļete uz kāroto amatu 

Profesijai pielāgotas CV veidnes ir labākais veids, kā paaugstināt savas izredzes iegūt kāroto amatu. Tas ir tikai normāli, ja jūs nepārzināt visus personāla atlases procesa knifiņus – jums ir sava specialitāte, uz ko fokusēties. Cvparaugs.com ir šeit, lai palīdzētu izcelt jūsu profesionalitāti konkurentu vidū. Nozarei pielāgotas CV veidnes ļauj jums noformēt savu CV tā, lai potenciālais darba devējs vai viņa personāla atlases komanda pamanītu jūsu pieteikumu, pateicoties tā stratēģiskajam noformējumam. 

Netērējiet vairs ne minūti uz neefektīvu CV rakstīšanu — vienkārši aplūkojiet profesionāļu sagatavotās CV veidnes un izvēlieties sev piemērotāko!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.