Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā atrast  sapņu darbu? 7 noderīgi padomi

Lai atrastu savu sapņu darbu, vispirms ir jāzina, ko tas ietver. Katram ir sava ideālā nodarbošanās, kas sniedz gandarījumu, tādēļ, pirms ķerties pie darba meklējumiem, vērts veltīt laiku tam, lai apdomātu dažus būtiskus aspektus.

Interešu izvērtēšana

Izvērtējiet savas prasmes un to, kas Jums sniedz patiesu prieku. Iespējams, atklāsies, ka ir vērts domāt par iepriekš neapsvērtu darbības sfēru.

Draugu un tuvinieku viedoklis

Lai dzirdētu objektīvu viedokli par to, kādas ir Jūsu stiprās puses, vērts par to parunāt ar kādu, kurš Jūs labi pazīst. Pajautājiet saviem draugiem vai ģimenes locekļiem, kāds darbs, viņuprāt, Jums ir piemērots. Reizēm tieši skats no malas palīdz ieraudzīt līdz šim neapzināto.

Atalgojums

Jebkurā darbā svarīgs ir arī atalgojums, taču var gadīties, ka, meklējot tādu darbu, kas sniegs patiesu gandarījumu, var nākties atteikties no labāk apmaksātas vakances. Taču der atzīmēt, ka, ja cilvēks ir savā vietā un dara savu darbu ar aizrautību, viņš noteikti tiks pamanīts un atbilstoši novērtēts.

Ieguldījums attīstībā

Kad noskaidrots, kādā sfērā vēlētos strādāt, nākamais solis ir apsvērt, kādas prasmes pilnveidot. Mūsdienās ir daudz iespēju mācīties – gan dažādos kursos, gan pašmācības ceļā. Ieguldījums sevī vienmēr atmaksājas.

Prasības attiecībā uz darbu

Pirms tiek skatīti darba sludinājumi, jāizvērtē arī citas prasības attiecībā uz jauno nodarbošanos. Svarīgi aspekti ir darba laiks, atalgojums, darba atrašanās vieta, izaugsmes iespējas, apdrošināšana un citi nozīmīgi faktori. Izvērtējiet savas prasības, lai zinātu, kam pievērst uzmanību, apskatot darba piedāvājumus.

Karjeras konsultācija

Lai atrastu sev piemērotu nodarbošanos, var noderēt arī saruna ar speciālistu. Karjeras konsultants palīdzēs saprast, kāds darbs ir atbilstošs Jūsu personībai, prasmēm un dzīves situācijai kopumā.

Interesējoši uzņēmumi

Der atcerēties, ka, meklējot darbu,  darba sludinājumi nav vienīgā opcija, kur skatīties. Ja zināma vēlamā darba joma, varat uzreiz apskatīt interesējošus uzņēmumus un painteresēties, vai tur nav kādas vakances. Tāpat ir vērts arī informēt draugus un paziņas, ka esat jauna darba meklējumos. Iespējams, tieši kādam no viņiem ir zināma iespēja, kas Jums būs tieši laikā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.