Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā atpazīt atjaunotas riepas?

Riepu servisos un tirdzniecības vietnēs internetā aizvien redzamāks kļūst atjaunotu riepu klāsts. Riepu atjaunošanas tehnoloģijas pilnveidošanās ir ļāvusi padarīt tās par pieejamu un populāru alternatīvu pilnīgi jaunām riepām. Lai arī atjaunotām riepām var būt īsāks kalpošanas laiks, zemāka bremzēšanas kvalitāte vai trokšņa amortizācija, to galvenās priekšrocības ir lētāka cena un atbilstība vides saudzēšanas apsvērumiem.

Riepu serviss, kura prioritāte ir darba kvalitāte un pircēju drošība, veic gan visas nepieciešamās pārbaudes, lai pārliecinātos par riepas atbilstību drošības un veiktspējas prasībām, gan neslēp riepu atjaunošanas faktu. Taču zināšanas par to, kā vizuāli atšķirt jaunas riepas no atjaunotām, ļaus sevi pasargāt no krāpniecības riska, ja riepas aprakstā nav minēta atjaunošana, bet ir radušās šaubas.

Tumšāks protektors

Vizuālas krāsas vai taustes sajūtas atšķirības uz vienas riepas liecina par tās atjaunošanu. Riepas protektors var būt krāsas niansēs tumšāks par riepas sāniem. Savukārt, riepas gumija protektora daļā var šķist raupjāka. 

Redzama šuves vieta

Lai atjaunotu riepu, tai vispirms tiek noņemts pilnīgi viss vecais protektors, atstājot tikai karkasu. Pēc tam tiek izgatavots jauns protektors un vulkanizācijas procesā savienots ar esošo karkasu.

Šāda tehnoloģija atstāj redzamu savienojumu pārklāšanas vietu kā jaunu papildus līniju blakus protektoram. Turklāt, ja saķeres stiprināšanai starp jauno protektoru un riepas karkasu ir izmantotas arī papildus līmvielas, šuve var būt vizuāli  redzamāka.

Pulēšanas pēdas

Auto riepas atjaunošanu kvalitatīvi var veikt tikai tad, ja riepas karkasa virsma pēc vecā protektora nokasīšanas un noslīpēšanas ir perfekti gluda. Tādēļ pirms jauna protektora uzlikšanas riepas virsma tiek arī pulēta. Tieši šī iemesla dēļ pulēšanas pēdas ir svarīgs vizuālais indikators, ka riepa nav jauna, bet gan atjaunota.

Citas pazīmes

Apskatot atjaunotas riepas iekšpusi, tajā var pamanīt kvēpu vai nelielu gumijas daļiņu paliekas, kas ir radušās riepas atjaunošanas procesā. Turklāt, šajā procesā var saplaisāt arī uz riepas sāniem esošās marķējumu un uzrakstu rakstu zīmes.

Taču, meklējot sev ziemas, vasaras riepas vai vissezonas riepas, labākā izvēle būs tikai pārbaudīta riepu garāža vai serviss. Apskatiet atsauksmes, izlasiet pieredzes stāstus un apskatiet mājas lapu, ja tāda ir. Jums būs skaidrs par uzņēmumu pilnīgi viss!

Kvalitatīvas atjaunotas un jaunas riepas Rīgā plašā klāstā ir iespējams atrast MMK Riepu servisā. Šīs riepu serviss piedāvā tikai kvalitatīvas riepas, turklāt piedāvājumā ir arī lietie diski. Apskatiet piedāvājumu internetā – www.mmkserviss.lv, un veiciet savu izvēli!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.