Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā atjaunot vannas istabas flīzes, tās nemainot?

Flīzes ir ļoti populārs apdares materiāls, jo tām ir gan estētiska, gan praktiska funkcija. Gandrīz neviena vannas istaba un virtuve nav iedomājama bez grīdas vai sienas flīzēm. Dizainu un cenu dažādība tās padara par universālu apdares materiālu, kas var kalpot daudzus gadus.

Taču ar laiku mainās telpu iekārtojums, tajās dzīvojošo cilvēku gaume un prasības, līdz pienāk brīdis, kad rodas vēlme flīzes mainīt. Ko darīt, ja iespējas veikt laikietilpīgus un dārgus remontdarbus ir ierobežotas?

Izrādās, ka flīzes iespējams arī nokrāsot.

Kādas priekšrocības ir šim vienkāršajam, bet efektīvajam paņēmienam?

 • Tas ir veids, kā ātri un vienkārši atjaunot telpas interjeru bez lieliem finansiāliem ieguldījumiem. Nokrāsojot flīzes, būtiski mainās telpas izskats, un tas notiek bez apjomīgiem remontdarbiem;
 • Šo darbu var veikt jebkurš, kam ir pacietība un vēlme;
 • Labs veids, kā nomaskēt nelielus flīzes defektus;
 • Iespēja radoši izpausties. Flīzes var krāsot vienā tonī, bet interesantākam efektam uz flīzēm var veidot zīmējumu un ornamentu

Kādi materiāli būs nepieciešami?

 • Krāsa

Flīžu krāsošanai piemērotas ir epoksīda un akrila krāsas. Savukārt matētu efektu varat iegūt ar satīna emaljas palīdzību. Satīna emalja izceļas ar augstu noturību, bet, ņemot vērā, ka tā dod nelielu spīdumu, nepilnības uz flīzēm var kļūt vairāk pamanāmas.

Krāsas izvēlē jāņem vērā princips, ka kopumā uz matētas virsmas mazāk saskatāmi dažāda veida defekti, bet uz spīdīgas – tie redzami labāk.

Pirms krāsu iegādes svarīgi noskaidrot, ka tās ir piemērotas izmantošanai telpās ar paaugstinātu mitruma līmeni.

 • Krāsotāja otas, rullīši, vanniņa krāsai, krāsotāja līmlente, plēve citu virsmu aizsardzībai no krāsas traipiem, sūklis un birstīte flīžu mazgāšanai;
 • Speciāls tīrīšanas līdzeklis, ar ko nomazgāt netīrumus no flīzēm.

Tas arī palīdzēs virsmai iegūt labāku saķeri ar krāsu. Šāds līdzeklis jāpērk krāsu veikalos;

 • Trafarets

Ja ir doma uz sienas izveidot interesantu ornamentu vai zīmējumu, ieteicams izgatavot vai pasūtīt trafaretu. Lai izvairītos no krāsojuma nobīdes, trafaretu uz sienas nostiprina ar krāsotāju līmlenti.

 • Grunts krāsa
 • Laka krāsas nostiprināšanai

Krāsas nostiprināšanai ieteicams izmantot  laku uz ūdens bāzes – tā ātrāk žūst un tai nav raksturīgais nepatīkamais aromāts. Labākam efektam klāj divus lakas slāņus.

 • Krāsas šķīdinātājs

Tas noderēs nejaušu defektu noņemšanai.

Darba secība

 1. Pirms krāsošanas flīzes nomazgā ar speciālu mazgāšanas līdzekli, izmantojot birstīti ar cietiem sariem vai sūkļa raupjo pusi. Sevišķi rūpīgi jāattīra flīžu šuves, jo tajās sakrājas visvairāk netīrumu;
 2. Labākai krāsas saķerei ar virsmu pirms mazgāšanas flīzes var viegli uzslīpēt ar smalku smilšpapīru;
 3. Apkārtējās virsmas (vannas mala, izlietne, plaukti) un grīdu noklāj ar krāsotāja plēvi, ko nostiprina ar līmlenti;
 4. Uz sausām flīzēm uzklāj grunts krāsu un ļauj 12 stundas nožūt;
 5. Kad grunts ir nožuvusi, uzklāj vēlamo krāsu secīgi divos slāņos, katram slānim ļaujot pilnībā nožūt;
 6. Krāsojumu nostiprina ar laku.

Viss process parasti aizņem 3 – 4 dienas. Ja tiek izmantots trafarets ornamenta vai zīmējuma izveidei, tad vēl jārēķina klāt 1 – 2 dienas.

Ornamenta vai zīmējuma izveide ar trafaretu

Trafareta veidošanai iespējams izmantot dažādus materiālus, taču šim konkrētam mērķim vispiemērotākais būs papīra trafarets, kuru cieši pielīmē pie flīzes virsmas ar krāsotāja līmlenti.

Galvenais, lai zem tā nevarētu pakļūt krāsa, jo tad zīmējums būs sabojāts. Ja paredzēti vairāki dekoratīvie elementi, tad ieteicams izgatavot vairākus trafaretus, lai varētu uz sienas izveidot kompozīciju un, ja vajadzīgs, veikt izmaiņas. Ģeometriskus rakstus iespējams izveidot ar krāsotāja līmlenti un trafarets nav nepieciešams.

Krāsojot jāuzmanās, lai krāsas kārta nebūtu pārāk bieza, jo tā var pakļūt zem trafareta. Krāsošana jāveic ātri, pārāk ilgi neuzkavējoties vienā vietā.

Pēc krāsošanas trafaretu uzmanīgi noņem, lai nesabojātu zīmējumu, un ļauj tam nožūt.

Krāsotas flīzes ir ekonomisks un ātrs veids, kā atsvaidzināt telpas interjeru. Tomēr svarīgi ievērot vienu nosacījumu – vislabāko efektu iespējams gūt vienīgi ar kvalitatīviem materiāliem. Uzzināt vairāk par kredītu mājokļa remontam mājas lapā šeit – Ferratum.lv. Apsverot iespēju noformēt kredītu šim vai citam mājokļa labiekārtošanas darbam, izvērtējiet arī savu maksātspēju!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.