Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

JSPA aprīlī piedāvā plašas izaugsmes iespējas jaunatnes jomā

Foto: pexels.com

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) 2023. gada aprīlī darbā ar jaunatni iesaistītajiem, jauniešiem un skolēnu pašpārvalžu pārstāvjiem piedāvā plašu mācību un citu izaugsmes iespēju klāstu gan tiešsaistē, gan Latvijā, Portugālē, Slovākijā un citviet Eiropā. Tāpat aprīlī turpināsies vebināru cikls “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”, kā arī izsludināta iespēja pieteikties par “Eurodesk” reģionālo koordinatoru vai informācijas punktu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kļūsti par “Eurodesk” reģionālo koordinatoru vai informācijas punktu

Organizācijām (biedrībām un nodibinājumiem) un pašvaldību iestādēm līdz 3. aprīlim iespēja pieteikties JSPA administrētā Eiropas jaunatnes informācijas tīkla “Eurodesk” reģionālā koordinatora pakalpojumu sniegšanai 2023. gadā vai sadarbībai informācijas punkta statusā 2023. un 2024. gadā.

Par reģionālo koordinatoru vai informācijas punktu var kļūt gan nevalstiskās organizācijas, gan arī jauniešu centri, bibliotēkas, skolas vai pašvaldības un to iestādes. Pieteikšanās un plašāka informācija šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Supervīzijas darbā ar jaunatni iesaistītajiem

Lai nodrošinātu darbā ar jaunatni iesaistītajiem piekļuvi sistēmiska psihoemocionālā atbalsta saņemšanai profesionālu supervizoru vadībā, JSPA Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam ietvaros organizēs supervīzijas. Tās norisināsies laika posmā no 2023. gada aprīļa līdz decembrim. Pieteikšanās iespējama līdz 11. aprīlim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu. Plašāka informācija šeit.

Vebināru cikla “Darbs ar jaunatni šodien un rīt” sestais un septītais vebinārs

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

JSPA, atbalstot darba ar jaunatni attīstību, turpina īstenot vebināru ciklu “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”. Tā ietvaros jauniešu centru, pašvaldību un organizāciju pārstāvji, kā arī citi darbā ar jaunatni iesaistītie aicināti piedalīties aprīlī plānotajos vebināros.

5. aprīlī plkst. 10.30 – 12.00 notiks vebinārs “Digitālais darbs ar jaunatni”, savukārt 19. aprīlī – vebinārs “NVO nozīme vietējā kopienā un darbā ar jauniešiem attālākos lauku reģionos”. Informācija par vebināru saturu un pieteikšanos tiem atrodama JSPA tīmekļa vietnē.

Starptautisku mācību iespējas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

JSPA jaunatnes jomas pārstāvjiem piedāvā iespēju pieteikt dalību četrās starptautiskās mācībās Portugālē, Īrijā, Slovākijā un Zviedrijā, kas norisināsies 2023. gada maijā un jūnijā. Mācības piedāvā programmas “Erasmus+” ārvalstu nacionālās aģentūras sadarbībā ar ”SALTO-YOUTH” mācību resursu centru.

Iespējas skolu pašpārvaldēm

Izglītības iestāžu, kuras īsteno profesionālās izglītības programmas vai mazākumtautību izglītības programmas, skolēnu pašpārvalžu dalībniekiem līdz 7. aprīlim iespēja pieteikties mācību ciklam par pilsonisko līdzdalību, neformālo izglītību un projektu metodi. Pirmais mācību posms notiks 2023. gada 19., 20. un 21. aprīlī Siguldā, savukārt nākamās vairāku dienu mācības plānotas 2023. gada maijā un augustā. Pieteikšanās nosacījumi un informācija par mācībām šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt, lai stiprinātu izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstību, sekmētu izglītojamo aktīvu pilsonisko līdzdalību un vairotu visu izglītojamo labbūtību, izsludināts projektu konkurss “Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai programmas “Kontakts” iniciatīvu projektu īstenošanai”. Projektu pieteikumi iesniedzami visu aprīli, līdz pat 15. maijam. Vairāk par projektu konkursu, projekta iesniedzēju profilu un pieteikuma iesniegšanu šeit.

Eiropas Digitālās nedēļas ietvaros piesakies mācībām par digitālo darbu ar jaunatni

Laikā no 24. līdz 28. aprīlim visā Latvijā norisināsies Eiropas Digitālā nedēļa, kas tiek organizēta Eiropas Prasmju gada un “ALL Digital Weeks 2023” ietvaros. Baltoties uz to, JSPA piedāvā NVO un organizācijām, kas veic darbu ar jaunatni, kā arī jaunatnes darbiniekiem un citiem darbā ar jaunatni iesaistītajiem, līdz 13. aprīlim pieteikties moduļu mācībām par digitālo darbu ar jaunatni. Mācības notiks laika posmā no 2023. gada 26. aprīļa līdz 31. augustam. Vairāk informācijas par mācību norisi, kā arī pieteikšanos un nosacījumiem šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paud viedokli par Eiropas Komisijas iniciatīvu

Tāpat visu aprīli jaunatnes darbinieki, mācību vadītāji un citi interesenti aicināti paust viedokli par Eiropas Komisijas iniciatīvu “Mācību iespējas ārzemēs, kas pieejamas ikvienam Eiropā”. Aptauja aizpildāma līdz 3. maijam EK tīmekļa vietnē, kur tā pieejama visās oficiālajās Eiropas Savienības valodās – tai skaitā latviešu valodā. Plašāk par iniciatīvu un viedokļa paušanas iespējām šeit.

Informāciju sagatavoja: Egija Ļuļēna, JSPA Komunikācijas nodaļas vecākā komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.