Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jauniešus rosina izmēģināt muzicēt un dziedāt uz skatuves

Latvijā pazīstamā mūziķe Agnese Rakovska, tiekoties ar jauniešiem Valkā, iedrošināja viņus nebaidīties no skatuves un visām lietām, kas ar to ir saistītas. Foto: Inga Karpova

Lai jauniešus iedrošinātu un rosinātu izmēģināt komponēt, radīt dziesmu tekstus, izpildīt dziesmu un ar bungu vālītēm sist ritmu, aizvadītajā piektdienā dvīņu pilsētu Valkas un Valgas kopīgajā centrā notika līdz šim vēl nebijusi muzikāli izglītojoša akcija “Zvaigznāja kubs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī projekta ieceres autore un īstenotāja ir Latvijā pazīstamās grupas “Triānas parks” soliste un mūziķe Agnese Rakovska. Šis radošais projekts dienas gaismu ieraudzīja vien šogad maija beigās, bet jau paguvis pabūt daudzviet Latvijā, tostarp arī Valkā. Ar vietējo pašvaldību atbalstu skolas jaunatnei un arī citiem gados jauniem cilvēkiem ļauts izmēģināt pabūt uz īstas skatuves ar mūzikas instrumentiem un mikrofonu. Pirms tam projektā iesaistītie brīvprātīgie jauniešus rosināja radīt dziesmu tekstus un mūziku, bet pēc tam aicināja pašiem to arī izpildīt. Arī Valkas J. Cimzes ģimnāzijas skolotājas izmantoja iespēju izaicināt sevi un pierādīt, ka var izdarīt kaut ko tik negaidītu un interesantu. Daudzi uz skatuves pabijušie valcēnieši atzina, ka nav bijis viegli pārvarēt satraukumu un uzsākt dziesmu, ieklausoties mūzikā un ritmā.

Šī projekta īstenotāja A. Rakovska stāsta, ka pasākuma “Zvaigznāja kubs” mērķis ir bērnu un jauniešu auditorijai dot ieskatu mūzikas pamatos, piedāvājot diskusijas, meistarklases un brīvo mikrofonu pašizpausmei, lai mūzikā ieinteresētu arī tos, kuriem nav specifiskas izglītības.

“Darbs radošajā industrijā ir multidisciplinārs. Tas pieprasa plašu kompetenci dažādās jomās. Es ticu, ka Latvijas jauniešiem piemīt spējas nākotnē radīt produktus un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību. Tādēļ ceru, ka “Zvaigznāja kuba” meistarklases radīs impulsus apzināties un pašiem noticēt savam radošumam,” saka Agnese. Mūziķe piekrīt, ka mūzikas industrija ir samērā skarba un varbūt pat nežēlīga vide. Viņa uzskata, ka tādai tai arī ir jābūt, jo cilvēkiem ir jāpatērē maksimāli labākais.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nežēlīga tā ir ne tikai pēc kādām kvalitātes latiņām, bet arī, cik interesants ir mākslinieka liktenis, cik ļoti viņš vēlas realizēt kādus ideālus. Taču mums visiem ir tā ikdiena, kurā ir nemazgātie trauki un rēķini, un kaut kādas tādas materiālās lietas. Esmu strādājusi ar cilvēkiem, esmu redzējusi reālus ģeniālus cilvēkus, kuriem piedāvāju – sākam strādāt, darām, es “izgrūdīšu” tevi ārā. Un viņi vienkārši pazūd, jo viņiem nav šīs darba disciplīnas. Tāpēc arī “Zvaigznāja kubs” pēc savas uzbūves nav tikai tāda radoša ezotēriska vide ar gala rezultātu – mēs visi būsim mākslinieki. Nē, tā ir projektu vadība,” uzskata Agnese. Viņa atzīst, ka, braucot uz Latvijas reģioniem, atšķirība ir jūtama – jo tālāk no galvaspilsētas Rīgas, jo jaunieši ir nedrošāki un par sevi nepārliecinātāki. Viņa kopā ar saviem palīgiem apņēmusies doties arī uz Latgales novadiem, lai arī tur parādītu, ka no skatuves nav jābaidās. Uz jautājumu, vai šis projekts nav sava veida jaunu talantu meklēšana, Agnese atbild apstiprinoši, uzsverot, ka viņa ir gatava dalīties ar savu skatuves pieredzi un zināšanām. Viņas pārliecība ir tāda, ka ikvienam cilvēkam dzīvē pienāk brīdis, kurā ir vēlme ne tikai saņemt, bet arī dot.

Agnese uzskata, ka nepieciešams dot attīstības impulsu talantīgiem un, tas nav mazsvarīgi, strādāt gribošiem jaunajiem mūziķiem.

“Darbs ar jaunajiem mani saistījis jau sen, bet šī forma ir tā perfektā un ideālā, kurā ļoti labi jūtos arī pati,” atzīst mūziķe. Viņa spēj saskatīt talantīgus cilvēkus, bet īpaši viņu fascinē tie, kuri spēj par visiem simts procentiem izpausties un realizēties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esmu par to ļoti priecīga un pati no konkurences nebaidos, jo laba konkurence tikai vairo kvalitāti un produktivitāti,” uzsver A. Rakovska.

GALERIJA: Valkā ar projektu “Zvaigznāja kubs” viesojas soliste Agnese Rakovska

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.