Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jaunieši aicināti piedalīties domapmaiņas pasākumā ar grundzālieti Sandi Rakovu

Šī gada februāra izskaņā norisinājās Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Studējošo pašpārvaldes gada balva, tajā Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studenti tika apbalvoti vairākās nominācijās, tostarp Sanda Rakova vadītajā pašpārvaldē. Foto: No personīgā arhīva

25.martā Grundzāles kultūras nama mazajā zālē norisināsies domapmaiņas pasākums. Šajā reizē jauniešu iedvesmotājs būs grundzālietis Sandis Rakovs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Sandis, dalībai pasākumā viņu uzrunājusi Smiltenes novada pašvaldības jaunatnes darbiniece Klinta Bernarte. Smiltenes novadā organizēti jau vairāki domapmaiņas pasākumi, kas guvuši atsaucību un interesi no dažāda vecuma jauniešiem.

Sandis dalīsies pieredzē par sasniegtajiem mērķiem, kāds ir bijis viņa ceļš, lai to visu panāktu. “Ja mana pieredze kādam šķiet noderīga, tad kāpēc gan tajā nepadalīties? Kopā diskutēsim par jauniešiem svarīgām lietām. Domapmaiņas ideja ir ļoti jauka – diskusijā, kurā runāšu ne tikai es, bet arī atnākušie jaunieši, varēs dalīties savos nākotnes mērķos, pārdomās, kā tos īstenot. To var saukt arī par saliedēšanās pasākumu jauniešiem savā starpā. Ja jāsaka par sevi, tad mani līdz šim lielākie panākumi ir bijusi piedalīšanās TV raidījumā kopā ar Roberto Meloni. Vēl varu minēt savu kvalifikācijas praksi Smiltenes tehnikuma mācību laikā, kas man pavēra plašu skatu profesionālajā darbībā,” pastāsta Sandis, kurš saņēmis vairākas atzinības un pateicības gan mācoties pamatskolā, gan tehnikumā, gan šobrīd studējot augstskolā.

Sandis mācās Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Pārtikas tehnoloģijas fakultātē. Kur pirms gada tika ievēlēts par Pārtikas tehnoloģijas fakultātes studējošo pašpārvaldes vadītāju (PTF SP). “Esmu bijis pašpārvaldes vadītājs gan Grund­zāles pamatskolā, gan Smiltenes tehnikumā. Šo iemeslu dēļ nolēmu kandidēt arī uz PTF SP vadītāja amatu. Kad mani ievēlēja, tad sapratu, ka tas galīgi nav tā, kā bija pamatskolā un tehnikumā. Ir daudz, daudz grūtāk un sarežģītāk. Tas aizņem ļoti daudz brīvā laika. Ir jāgatavojas sēdēm, jāplāno lieli un mazi pasākumi. Daudz sanāk sadarboties ar Pārtikas tehnoloģijas fakultātes vadību. Ir jāmāk plānot budžets. Katra telpa, kurā notiek pasākums, ir jāatrunā ar iesniegumu. Aktīvajiem studentiem ir jāraksta rekomendācijas vēstules. Ir jāmāk apieties ar dokumentiem – iesniegumiem, pilnvarām, rīkojumiem, atskaitēm un tā tālāk. Man ir jāpiedalās arī dažādās sēdēs ārpus studijām – PTF domes sēdē, LBTU domes sēdē, LBTU SP pašpārvaldes sēdē, konventa sēdē un vēl jāvada sava sēde,” savus pienākumus augstskolā raksturo Sandis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nereti viņam nākas iesaistīties arī dažādu pasākumu organizēšanā, kur jāpalīdz meklēt pasākuma atbalstītāji. Tas nozīmē, ka visu laiku ir “jātur roka uz pulsa” par savu komandu – vai visi visu izdarīs, vai viss sanāks. “Ir jāpalīdz un jāsadarbojas ar citu fakultāšu pašpārvaldēm, piemēram, Lauksaimniecības, Tehniskās un Vides un būvzinātņu fakultātēm. Esam vārījuši zupu pasākumam,” viņš papildina.

Pēc visa minētā rodas sajūta, ka viņa ikdiena paiet ļoti dinamiski. Kā atzīst Sandis, viņam piepildītas ir kā darbdienas, tā nedēļas nogales. “Darbdienā, protams, no rīta apmeklēju lekcijas, un tad pēcpusdienā sākas visas ārpusstudiju aktivitātes. Dodos uz sēdēm, plānoju pasākumus, rakstu iesniegumus, dodos tos saskaņot. Gatavojos PTF SP sēdei, aktīvi darbojamies pie nākamā pasākuma plānošanas, kur pirmais, kas parasti jāizdara, ir jāuzraksta scenārijs. Noteikti apmeklēju arī citu fakultāšu pasākumus – balli “Meža vakars”, Vetu karnevālu, Agronomu dienas, Mehu dienas. Tie ir tikai daži no augstskolas sabiedriskās dzīves atskaites punktiem. Protams, nevar aizmirst vēl par mājasdarbiem un kontroldarbiem, jo tomēr primāri svarīgākas ir studijas,” pauž Sandis un atklāj, ka nedēļas nogalēs, kad ir atgriezies mājās, tad dodas uz deju nodarbībām Grund­zāles pagasta deju kolektīvā “Rieda”, jo šobrīd kolektīvs aktīvi gatavojas dziesmu un deju svētkiem.

Sandis atzīmē, ka domapmaiņas pasākumā priecātos satikt ne tikai Grundzāles, bet arī apkārtējo pagastu jauniešus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.