Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jaunajā studiju gadā sociālo stipendiju “Studētgods” plāno nodrošināt plašākam studējošo lokam

No 2023. gada 1. septembra Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sociālo stipendiju “Studētgods” plāno nodrošināt  visos kursos studējošajiem. Šobrīd uz stipendiju var pretendēt tikai 1. un 2. kursa studenti. Pieteikties šai stipendijai var jaunieši no daudzbērnu ģimenēm, bāreņi un bez vecāku apgādības palikušie, kā arī studējošie ar I. un II. grupas invaliditāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvērtējot līdzšinējo stipendiju saņēmēju skaitu, IZM secinājusi, ka esošā finansējuma ietvaros iespējams nodrošināt tiesības pieteikties un saņemt stipendiju visos kursos studējošajiem. Tāpēc ministrija pēc likumprojekta “Par valsts budžetu 2023. gadam un vidēja termiņa budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam” pieņemšanas virzīs grozījumus Ministru kabineta 2004. gada 24. augusta noteikumos Nr. 740 “Noteikumi par stipendijām”, paredzot svītrot  nosacījumu par pakāpenisku stipendijas ieviešanu, sākot ar 1. kursu. Pēc grozījumu pieņemšanas no 2023. gada 1. septembra tiesības pieteikties un saņemt stipendiju būs visos kursos studējošajiem.

Lai pieteiktos stipendijai, šo sociālo grupu studentiem jāstudē augstākās izglītības iestādēs, koledžas un bakalaura līmeņa programmās, pilna laika klātienē. Pieteikties var arī tad, ja studējošais atjaunojies studijām pēc studiju pārtraukuma.  

Stipendijas piešķiršanai izvirzīti vairāki nosacījumi. Tā, centralizēto eksāmenu rezultātiem matemātikā jābūt ne zemākiem par 30%, bet latviešu valodā ne zemākiem par 40%. Savukārt studiju laikā vidējai svērtajai atzīmei jābūt “6” un augstāk, studentam jābūt sekmīgam un bez akadēmiskiem parādiem. Kritēriji tiek pārskatīti reizi semestrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Studējošajiem no daudzbērnu ģimenēm sociālo stipendiju “Studētgodssāka piešķirt no 2021./2022. studiju gada. 2022. gada rudenī stipendijas saņēmēju lokam pievienojās divas jaunas studējošo grupas – bāreņi un bez vecāku apgādības palikušie jaunieši un personas ar I vai II invaliditātes grupu. Stipendija noteikta 160 eiro apmērā 10 mēnešus gadā.

Plašāka informācija par stipendiju “Studētgods” un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem IZM tīmekļvietnē.

Neskaidrību gadījumā jautājumos par stipendijas „Studētgods” saņemšanu aicinām rakstīt:Studetgods@izm.gov.lv

Informāciju sagatavoja: Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.