Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jau ceturto reizi Valkas novadā audzēta eglīte rotā Lankastera namu Londonā

Foto: pixabay.com

Latvijā audzētas Ziemassvētku egles dāvināšana Lielbritānijas Ārlietu ministrijai jau ir kļuvusi par tradīciju. Šī ir jau ceturtā reize, kad uzņēmuma SIA “Romfords Ezernieki” Valkas novadā audzēta egle rotā Lankastera namu Londonā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms egles svinīgās iedegšanas Lielbritānijas Ārlietu dienesta oficiālajā rezidencē – Lankastera namā Londonā – tika parakstīta arī abu valstu sadarbības deklarācija, ziņo Latvijas Televīzijas un LSM.lv autore Lielbritānijā Ilze Kalve. 

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pastāstīja, ka, lai arī sadarbības līgumi ir, tomēr pēc breksita situācija ir mainījusies. “Ir jāņem vērā, ka daudzi no šiem līgumiem tika slēgti tad, kad Lielbritānija bija Eiropas Savienības dalībvalsts. Jāņem arī vērā tas, ka ir parādījusies tāda jauna izaicinājumu, problēmu, jautājumu virkne, kas ir jārisina. Un ir arī parādījušās jaunas iespējas. Jo mums nav daudz tādu līgumu, kur mēs, piemēram, esam detalizēti vienojušies sadarboties informāciju tehnoloģiju un digitālajos jautājumos. Jo tad, kad šos līgumus pamatā slēdza, tie bija deviņdesmitie, divtūkstošo gadu sākuma gadi, kad bija daudzas lietas, bet šīs vēl nebija tik aktuālas,” stāstīja Rinkēvičs. 

Šogad tiek atzīmēta arī abu valstu diplomātisko attiecību nodibināšanas simtgade, tādēļ svētku runās tika īpaši akcentētas draudzīgās attiecības un veiksmīgā sadarbība dažādās jomās. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par Ziemassvētku noskaņu rūpējās Londonas latviešu koris. Kora dziedātājas Indra Bindere un Ruta Graviniece uzsvēra, ka pasākums ir iedvesmojošs un pacilājošs: “Ļoti īpaši, pēc ilgiem laikiem šie tiešām liekas kā svētki. Uzvilkt tautastērpu, un Ziemassvētku laiks… Jauka sajūta sanākt kopā!”. 

Valkas novadā audzētā egle, kas ir vienīgā Ziemassvētku egle visā plašajā Lankastera namā, greznos ēku līdz pat janvāra sākumam. 

Plašāk šeit.

 Pēc LSM.lv sagatavotās publikācijas informāciju apkopoja: Ivo Leitis, Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.