Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ja neļauj dejot uz skatuves, dejo uz purva dēļu laipām

Aizvadītajā sestdienā Valkas pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Spriņģi” piedalījās līdz šim vēl nebijušā akcijā “Purva Burvis 2021” Lielajā Ķemeru tīrelī. Foto: No personīgā arhīva

“Mēs nekad nepadosimies – ja mums neļauj dejot uz skatuvēm, atradīsim risinājumu un dejosim purvā uz laipām,” tā domā Valkas pagasta saieta nama “Lugažu muiža” vidējās paaudzes deju kolektīva “Spriņģi” dejotāji un vadītāja Inga Aleksejeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņi apņēmības pilni atsaucās aizvadītajā sestdienā pirmo reizi notikušajai deju akcijai “Purva Burvis 2021”. Šo pasākumu rīkoja Jūrmalas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Jūrmaldancis” un vadītāja Dace Kalēja.

Akcijas ‘’Purva Burvis’’ pamata ideja bija apgūt tautas deju performances netradicionālās vietās, tāpēc šoreiz izvēlēts Lielais Ķemeru tīrelis. Dejotāji uz tīreļa koka laipām izdejoja dažādus deju fragmentus. Tautas deju ritmi sasaukušies ar purva mītisko būtību, uzburot skaistus skatus, kuros purva rudenīgās nokrāsas savijās ar latviešu tautas tērpu rakstiem, spoguļojoties tīreļa sūnu paklāja un tumšo ezeriņu atspulgos, bet dažādo instrumentu skaņas rezonēja ar dzērvju klaigām. Tautas deju kolektīvu dejotājiem šī akcija bija labs pārbaudījums un reizē arī neliels izaicinājums, jo dejotājiem jābūt ļoti labai līdzsvara izjūtai, lai izdejotu dažādus soļus un to kombinācijas uz laipas trīs dēļu platumā.

I. Aleksejeva stāsta, ka aicinājumam piedalīties šajā akcijā atsaukušies 12 dejotāji. Vadītāja atzīst, ja ikdienā mēģinājumu darbs ir sarežģīts, jo iekštelpās atļauts mēģinājumos piedalīties tikai vakcinētiem deju kolektīva dalībniekiem. Kopumā kolektīvā darbojas 19 dalībnieki. Diemžēl I. Aleksejevas aicinājumam atsaukties jaunus dejot gribētājus, nav saņemts neviens pieteikums. Taču kolektīvs ir apņēmies apgūt jaunu deju repertuāru ar mērķi 2023. gadā piedalīties Dziesmu un deju svētkos.

Piedaloties šajā akcijā, “Spriņģu” dejotāji pēc ilgāka laika tikās uz deju grīdas pavisam neparastā vietā – uz purva dēļu laipām. Akcijas dalībniekus lutināja arī laika apstākļi – spoža saule un zilas debesis.

Foto: No personīgā arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.