Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izstādē – plenēra darbi

Foto: No “Facebook”

Smiltenes bibliotēkā šomēnes un arī visu septembri var apskatīt Smiltenes mākslas skolas audzēkņu mācību prakses – plenēra darbu izstādi “Vasaru sagaidot…”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Aicinām apmeklēt izstādi un ieraudzīt mūsu pilsētu Smiltenes mākslas skolas audzēkņu acīm,” atnākt uz bibliotēku rosina Smiltenes bibliotēkas bibliogrāfe Alda Liuke.

Mākslas skolas skolotāja stāsta: “Jūnija sākumā Smiltenes mākslas skolas audzēkņi ar pedagogiem devās Smiltenes ielās, lai zīmējumos un gleznojumos iemūžinātu skaisto vasaras sākumu – ceriņu pilnās ielas, brīvdienas baudošos skolniekus, kuri čalojošos bariņos staigā pa pilsētas ielām, rosīgo centra būvlaukumu, ziedu un stādu tirgotājus, klusos Vecā parka dīķīšus, saulē snaudošus runčus un mierpilno Kalnamuižas pagalmu,” stāsta Smiltenes mākslas skolas skolotāja Aisma Valtera.

Viņa skaidro, ka brīvdabas plenērs visās Latvijas mākslas skolās ir ikgadējs, mācību gadu noslēdzošs un nedēļu ilgs mācību posms, kura laikā jaunieši nostiprina gada laikā gūtās iemaņas zīmēšanā, gleznošanā un kompozīcijā. Brīvi izvēloties gan atainojamo sižetu, gan darba tehniku, bērniem tiek dota lieliska iespēja radošajā pašizpausmē attīstīt savu individuālo rokrakstu.

“Mācību plenērs allaž bijis ilgi gaidīts piedzīvojums kā skolēniem, tā pasniedzējiem. Bieži vien tieši plenēra laikā jauno mākslinieku radošajā potenciālā un tehniskajā varēšanā atklājas vēl neredzētas šķautnes. Arī šis ceriņu laiks mums bija patīkamu pārsteigumu pilns,” atzīst Aisma Valtera.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.