Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izsludināts Vabaduse ielas pārveidošanas konkurss

Izsludinot arhitektūras konkursu, Valgas pašvaldība vēlas pilsētas centrālo Vabaduse ielu pārvērst par cilvēkiem un uzņēmējdarbībai draudzīgu vidi. Foto: Arveds Breidaks

Valgas pašvaldība izsludinājusi arhitektūras konkursu, lai rastu jaunu telpisku risinājumu pilsētas centrālajai Vabaduse ielai, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vabaduse iela ir sena darījumu iela Valgā. Tā izveidota, lai savienotu dzelzceļa staciju ar bijušo pilsētas centru,” stāsta Valgas pašvaldības ārējo projektu vadošā speciāliste Lea Vuta. “Uz ielas saglabājušās ēkas, kas celtas apmēram 20. gadsimta sākuma. Ēku pirmie stāvi ir atvērti uz ielas pusi, kas nodrošina ļoti labu priekšnoteikumu uzņēmējdarbības veidošanai. Diemžēl pašreizējais telpiskais risinājums neatbalsta biznesa aktivitātes un cilvēkiem šeit atrasties nav patīkami.”

Lai rastu vairāk vietas cilvēkiem ar mūsdienīgu risinājumu galvenajai ielai, Valgas pašvaldība pievienojās projektam “Space for People”, kurā tiek rīkots arhitektūras konkurss.

“Ir pienācis laiks mainīt uz automašīnām orientēto pilsētas telpu par tādu, kas ir vērsta uz cilvēkiem,” sacīja L. Vuta. “Vabaduse ielas braucamā daļa ir 12 metrus plata, turpretī mazās ietves ir diezgan neērtas gan gājējiem, gan tiem, kas pārvietojas ratiņkrēslā. Šeit gandrīz nav zaļumu, nekur nevar paslēpties no saules, savukārt ziemā iela ir ledaina vēja koridors. Vabaduse ielai nemitīgas problēmas sagādā cīņa ar lietusūdeņiem ‒ plūstot lejup pa nogāzi, ūdens nonāk māju pagrabos. Problēmu klāsts ir diezgan plašs,” sacīja L. Vuta.

Pašvaldība vēlas atjaunot ne tikai pirms gadsimta radušos ideju par biznesa ielu, bet arī turpināt pilsētas centra sakārtošanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.