Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izrāda necieņu citu darbam

Īsi pirms svētkiem Raunā salauztas Lieldienu dekorācijas. Redzot pastrādāto, tas manāmi bojā vietējo iedzīvotāju svētku noskaņojumu. Foto: Raunas pagasta pārvalde

Gatavojoties Lieldienām, katrā vietā iedzīvotāji cenšas uzburt atbilstošu noskaņojumu, piedomājot par atbilstošām svētku dekorācijām. Raunas pagasta pārvaldes darbinieku pūliņi ir izrādījušies veltīgi, jo tur Valmieras ielā divas dienas pēc kārtas tika lauzti uzstādītie zaķēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pavasara un svētku noskaņu bojā kāds nelietis! Otro dienu pēc kārtas Valmieras ielā tiek lauzti uzstādītie zaķēni. Žēl, ka vecāki kādam nav iemācījuši ar cieņu izturēties pret citu veidoto,” vēsta Raunas pagasta “Facebook” kontā publicētā informācija.

Kā skaidro Raunas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Zūdiņa, šādi gadījumi tomēr nav retums, ik pa laikam kāds pamanās ar šādu vandalisku rīcību parādīt savu attieksmi pret vietējās kopienas darbu.

“Vai tie būtu gadskārtu svētki, vai valstiski svarīgi atzīmējami datumi, mēs vienmēr cenšamies atbilstoši tematikai rotāt Raunu. Tā padarot svētku gaidīšanas laiku pozitīvām emocijām bagātāku un uzlabojot garastāvokli ikvienam garāmgājējam. Šajā gadījumā tā ir klaja necieņa pret citu cilvēku ieguldīto darbu un laiku. Dekorāciju veidošanā parasti iesaistās visi saimniecības nodaļas darbinieki. Jā, dekorāciju izgatavošanai izmantots koks, krāsa un citi resursi, bet šis nav stāsts par materiālajiem zaudējumiem, bet par cilvēku attieksmi,” akcentē L. Zūdiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa stāsta, ka Valmieras ielā dekorācijas tiek izvietotas katru gadu. Kad pirmoreiz tika konstatēts, ka dekorācija ir sabojāta, Raunas pagasta pārvaldes saimniecības daļas darbinieki to salaboja un uzstādīja atpakaļ, taču jau nākamajā rītā tika konstatēts, ka zaķa figūra ir salauzta atkal, šajā reizē kļūdama vēl bēdīgākā stāvoklī. Tāpēc šajā vietā – Valmieras ielā – zaķa figūru tika nolemts noņemt pavisam nost.

“Šis nav Raunas nostūris, bet dzīva un aktīva iela, kur no rīta un vakaros ir gana cilvēku. Daudzi dodas uz savām privātmājām, vecāki ar bērniem – uz pirmsskolas izglītības iestādi un atpakaļ. Protams, mums nav nojausmu, kurš vai kuri un kādā vecumā bija postījumu radītāji, bet skaidrs ir viens, ka pieaudzis cilvēks apzinātā vecumā to, visticamāk, nedarītu. Žēl, ka vecāki kādam nav iemācījuši ar cieņu izturēties pret citu veidoto.

Visbiežāk dažādus postījumus novērojam pie atpūtas vietām. Mums ir bijuši gadījumi, ka pirms kāda laika pazuda vides objekts, tika nozagts arī kāds skaisti veidots dekoratīvs koks. Pērn bija gadījums, ka citus jauniešus, kuri pamanījās sabojāt kādu vides objektu, pieķērām aiz rokas. Tad gan vienojāmies ar vecākiem par radīto materiālo zaudējumu segšanu. Pagājušajā nedēļā atklājām, ka pastaigu takā parkā ir nolauztas, izvandītas un samestas gravā norādes un informācijas zīmes. Šeit nav novērošanas kameru, bet vai tas kā risinātu situāciju, man grūti spriest,” skaidro pagasta pārvaldē.

Taujāta, vai par šādiem gadījumiem tiek ziņots policijai, pašvaldībā norāda, ka šajā gadījumā tas gan paliks uz pašu postītāju sirdsapziņas. Taču ir bijuši tādi gadījumi, ka tiek rakstīti iesniegumi, taču, lai konkrētā lieta tiktu atrisināta, paiet ilgs laiks, turklāt, lai būtu kāds atrisinājums, ir jābūt neapšaubāmiem pierādījumiem, tostarp aculiecinieku vērībai. Tāpēc, ja iedzīvotāji ir pamanījuši vai piefiksējuši kādus bezatbildības rīcības gadījumus, izpostot citu darbu, esiet aicināti par to ziņot.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.