Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izmanto iespēju pārbaudīt veselības stāvokli

Ērģemes bibliotēkā iedzīvotājus pieņēma māsiņa Indra Elksne-Dziļuma, kura ikdienā strādā Smiltenes veselības istabā. Foto: Vivita Ķīkule

Otrdien Ērģemes bibliotēkā norisinājās Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Vidzemes komitejas organizētais pasākums “Pārbaudām veselību!”. Iedzīvotājiem bija iespēja izmērīt asinsspiedienu, uzzināt savu ķermeņa masas indeksu un tamlīdzīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis bija pirmais no vairākiem pasākumiem, kas plānoti šajā aktivitāšu ciklā. To laikā iedzīvotājiem dota iespēja bez maksas veikt sekojošus mērījumus: nosvērties; nomērīties un noteikt ķermeņa masas indeksu (ĶMI); izmērīt asinsspiedienu un pulsu; ar pulsa oksimetru noteikt skābekļa piesātinājumu; noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs, kā arī saņemt medicīnas personāla īsu konsultāciju par iegūtajiem rādījumiem un saņemt informatīvos materiālus.

“Būtu vēlējušies lielāku iedzīvotāju interesi, bet priecēja tas, ka daļa atnākušo diezgan labi zināja veselības riska faktorus. Daļa neatcerējās pēdējo reizi, kad devušies pie ģimenes ārsta, lai veiktu vispārējās veselības pārbaudes, bet kurš gan iet pie ārsta, ja nav sūdzību? Veicot mērījumus, vēlreiz pārrunājām veselības riska faktorus, un atsevišķās situācijās tomēr aicinājām vērsties pie ģimenes ārsta uz konsultāciju,” stāsta biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Vidzemes komitejas izpilddirektora vietniece Vivita Ķīkule.

Viņa min, ka jau agrīnā vecumā mācām saviem bērniem svarīgus skaitļus, kas obligāti jāzina, piemēram, glābšanas dienestu telefonu numurus, mājas adresi, savu vai vecāku telefona numuru. “Bet ir vēl daži skaitļi, kas būtu jāzina katram, jo tie ir mūsu veselības pamatrādītāji. Novirze no normas bieži var norādīt uz nopietniem veselības traucējumiem, kurus nedrīkst atstāt bez ievērības,” uzsver V. Ķīkule un atgādina, ka šie rādītāji ir – asinsspiediens 120/80 mmHg, pulss miera stāvoklī aptuveni 60 sitieni/minūtē, kopējā holesterīna līmenis asinīs līdz 5 mmol/l, glikozes līmenis asinīs 3,5–5,5 mmol/l, ķermeņa masas indekss 18,5–24,99.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā Valkas novadā plānoti četri “Pārbaudām veselību!” pasākumi, ko projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Valkas novadā”  ietvaros organizē biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Vidzemes komiteja.  

Turpmākie norises datumi un vietas:

• 10. augustā plkst. 10–14 biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” Vidzemes komiteja, Valka, Semināra iela 23;
• 16. augustā plkst. 10–14 Zvārtavas pagasta pārvalde, “Luturskola”, Zvārtavas pag., Valkas nov.;
• 23. augustā plkst. 10–14 Vijciema tautas nams, “Dālderi”, Vijciema pag.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.