Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izglīto jauniešus par laikmetīgo mākslu

Mākslinieces Luīzes Rukšānes (priekšplānā) vārds Smiltenē ir zināms, viņa ir uz kultūras centra sienas redzamā lielformāta sienas gleznojuma autore. Šoreiz māksliniece vadīja radošo darbnīcu Smiltenes vidusskolas 9. klašu skolēniem, rosinot jauniešus veidot kolāžas. PUBLICITĀTES FOTO

Jau rakstījām par šoruden tapušo jaunās mākslinieces Luīzes Rukšānes lielformāta sienas gleznojumu uz Smiltenes kultūras centra sienas, kas tapis, pateicoties Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvai “Ziedoņa klase”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziedoņa klase” savu sadarbību ar Smilteni turpina, – nesen  pie Smiltenes vidusskolas 9.a un 9.b klases viesojās šīs izglītības iniciatīvas komanda, lai Eiropas Ekonomikas zonas projektā  noskaidrotu, ko jaunieši domā par laikmetīgo mākslu un kultūru un meklētu atbildes uz  jautājumiem par to, kā vislabāk būtu gūt zināšanas par šo tēmu.

Kopā ar “Ziedoņa klases” komandu uz skolu devās māksliniece Luīze Rukšāne un eksperts darbā ar jauniešiem Artūrs Jenots, abi vadīja radošās darbnīcas devītklasniekiem.

Luīze Rukšāne savā radošajā darbnīcā iepazīstināja skolēnus ar tā brīža aktuālajiem notikumiem Latvijā un pasaulē un rosināja domāt par savām kolāžām, ieskicējot arī kolāžu vēsturisko izcelsmi. Artūrs Jenots izmantoja dažādas radošas improvizācijas metodes, lai diskutētu ar skolēniem par laikmetīgo mākslu un kultūru, kā arī par mācīšanās veidiem, kā skolēni vēlētos šo tēmu apgūt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam gandarīti, ka teju 50 Smiltenes vidusskolā satiktie skolēni bija atsaucīgi un radoši. Ar interesi vēroju, kādas idejas skolēni attīstīja no dotajiem astoņiem ziņu virsrakstiem Luīzes Rukšānes sesijas laikā. Mūsu komanda guva ieskatu gan par to, ko jaunieši jau zina par laikmetīgo mākslu un kultūru, gan par to, ko viņi vēlētos vēl uzzināt un piedzīvot. Tas viss mums palīdzēs veidot šai auditorijai piemērotas kultūrizglītības nodarbības,” tā par radošajām darbnīcām stāsta “Ziedoņa klases” vadītāja Elizabete Pavlovska.

Plānots, ka 2023. gadā radošās darbnīcas ar skolēniem notiks visās Latvijas pilsētās, kurās Eiropas Ekonomikas zonas projekta ietvaros radīti sienas gleznojumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.