Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izdota pirmā latviešu-ukraiņu bilingvālā ilustrētā ābece

Publicitātes foto.

Piektdien, 3.jūnijā, nedēļā, kad atzīmējam starptautisko bērnu aizsardzības dienu, ukraiņu atbalsta centrā “Common Ground”Andrejsalā notika izdevniecības “Droši un Koši”un autores Mašas Zurikovas jaunās grāmatas “Bilingvālā ābece” (latviešu– ukraiņu ilustrētā ābece) atklāšanas svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grāmata ir labdarības projekts – dāvana pirmsskolas un sākumskolas vecuma ukraiņu bērniem, kuri dzīvo Latvijā. 4 000 grāmatas eksemplāru tapuši ar  Ziedot.lv, SIA “Arctic Paper Baltic States” un SIA “Jelgavas tipogrāfija”atbalstu.

Grāmatas patronese ir Latvijas Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite.

“Mīļie ukraiņu bērni! Es zinu, ka bērniem pieaugušo pasaule bieži šķiet nesaprotama. Bet es jums varu apstiprināt, ka pat pieaugušajiem tā šad tad liekas nesaprotama. Tas, ko jūs esat piedzīvojuši, tas ir nepareizi. Tas ir nepareizi, ko arī jūsu draugi, kaimiņi, klasesbiedri vēl šodien piedzīvo Ukrainā. Nevienam bērnam pasaulē nevajadzētu piedzīvot to, ko jūs esat piedzīvojuši… Es novēlu, lai šī grāmata jūs iedrošina mācīties latviešu valodu! Lai tā paver durvis uz jaunu iespēju pasauli!”,grāmatas atklāšanas pasākumā uzsvēra A. Levite.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms ābeces dāvināšanas sanākušajiem ukraiņu bērniem, ievadvārdus teica arī grāmatas autore Maša Zurikova, fonda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta un Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko.

Pēc grāmatas saņemšanas bērni un pieaugušie zīmēja burtus M. Zurikovas radošajā darbnīcā kopā ar “Riga Sketching School” māksliniecēm Agnesi Aljēnu un Dainu Domašūti.

Vakara noslēgumā visi skatījās Latvijas Leļļu teātra dāvanu, teātra izrādi “Joka pēc alfabēts” tiešsaistē no Rīgas Latviešu biedrības nama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ukraiņu ģimenes jauno bilingvālo ābeci var saņemt Rīgā:

  • Sociālās iniciatīvas, kultūras un atbalsta centrā “Common Ground”,Andrejostas ielā 27, Rīgā
  • Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem, Kaļķu ielā 1, Rīgā
  • Biedrībā “Tavi draugi”, Ventspils ielā 50, Rīgā

Kā arī reģionos Latvijā, sadarbībā ar vietējām reģionālajām labdarības organizācijām un bibliotēkām. Lai grāmatas saņemtu, reģionu pārstāvji tiek aicināti sazināties ar Ziedot.lv, rakstot ziedot@ziedot.lv

Informāciju sagatavoja: Kristīne Morozova, Biedrība “Droši un Koši”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.