Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Igaunijas valdība pieņem nākamā gada valsts budžetu

Igaunijas valdība sēdē ceturtdien pieņēmusi nākamā gada valsts budžetu un budžeta stratēģiju nākamajiem četriem gadiem, galveno uzmanību pievēršot Igaunijas drošības stiprināšanai un cilvēku spējai pārvarēt krīzes, ko izraisījis Krievijas sāktais karš Ukrainā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valdības pieņemtais valsts budžets tiks nosūtīts izskatīšanai parlamentā.

2023.gadā Igaunijas valsts budžeta ieņēmumi plānoti 16 miljardu eiro apmērā, kas ir par 16% mazāk nekā šā gada valsts budžetā, ieskaitot papildbudžetu. Savukārt izdevumi plānoti 17 miljardu eiro apmērā, kas ir par 18% vairāk nekā šogad.

Igaunijas valdības pieņemtais budžets paredz, ka investīcijas nākamgad sasniegs 775 miljonus eiro, kas ir par 30 miljoniem eiro vairāk nekā šogad.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamā gada budžetā Igaunijas valdība galveno uzmanību pievērsusi valsts drošībai, kā arī iedzīvotāju un uzņēmumu spējai pārvarēt Krievijas sāktā kara Ukrainā izraisītās krīzes.

Budžetā cita starpā paredzēts algas palielinājums skolotājiem, glābējiem, policistiem, pensiju un ģimenes pabalstu pieaugums.

Minimālā skolotāju alga nākamgad Igaunijā pieaugs par 23,9% līdz 1749 eiro līdzšinējo 1412 eiro vietā. Skolotāju algu celšanai valsts budžetā atvēlēti 106,6 miljoni eiro. Vidējā skolotāja alga Igaunijā nākamgad sasniegs 2048 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iekšlietu ministrijas paspārnē esošo darbinieku algu fonds nākamgad Igaunijā pieaugs par vairāk nekā piektdaļu jeb 50 miljoniem eiro, kas ļaus minimālo glābēju algu paaugstināt līdz 1620 eiro mēnesī, bet policistu minimālā darba samaksa tiks celta līdz 1849 eiro mēnesī.

Tāpat par vismaz 15% pieaugs veselības aprūpes, kultūras un sociālās jomas darbinieku algu fonds. Citām personām, kuru algu maksā no valsts budžeta, tā tiks celta par 5%.

Aizsardzības budžeta izdevumi nākamajā gadā Igaunijā tiek lēsti 2,7% apmērā no iekšzemes kopprodukta, sasniedzot rekordaugstu līmeni – vienu miljardu eiro.

Lai mazinātu augsto energoresursu cenu radītās grūtības, nākamos četrus gadus Igaunijā mājsaimniecībām un mazajiem uzņēmumiem būs pieejama elektroenerģija kā universālais pakalpojums, kura cena būs regulēta. Pagaidām gan nav zināms, cik maksās universālajā pakalpojumā iegādāta elektrība, bet Konkurences padome sola, ka cena būs zināma līdz 30.septembrum, lai jau no 1.oktobra pakalpojums būtu pieejams. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.