Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Igaunijā no 14.februāra nebūs vajadzīgi Covid-19 sertifikāti pasākumos ārtelpās

Igaunijas valdība otrdien nolēma no 14.februāra atcelt prasību uzrādīt Covid-19 sertifikātu, lai piedalītos pasākumos ārtelpās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šodien [valdības] konsultatīvā zinātniskā padome [Covid-19 jautājumos] sniedza savu vērtējumu, ka vīrusa izplatīšanās risks ārtelpās ir būtiski zemāks. Tāpēc mēs šodien valdībā nolēmām, ka Covid-19 sertifikāts no 14.februāra ārtelpu pasākumos vairs nebūs nepieciešams,”  premjerministres Kajas Kallasas teikto citē valdības preses dienests.

Tomēr arī pēc prasības par Covid-19 sertifikāta nepieciešamību atcelšanas ārtelpās notiekošo pasākumu rīkotājiem būs pienākums gādāt, lai pasākumos cilvēki pēc iespējas ievērotu sociālo distancēšanos. Gadījumos, kad attālums starp pasākumu dalībniekiem ir neliels, ieteikts valkāt maskas.

Atteikšanos no prasības uzrādt Covid-19 sertifikātu, lai piedalītos pasākumos ārtelpās, atbalstījis arī Veselības departaments.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Igaunijas valdība nolēma no 14.februāra atcelt prasību uzrādīt Covid-19 sertifikātus bērniem un jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem; uz skolēniem tas attieksies arī tad, ja līdz šā mācību gada beigām viņi sasniegs 19 gadu vecumu.

Igaunijas valdošā koalīcija pagājušajā nedēļā arī vienojās, ka Covid-19 sertifikāta izmantošanu valstī varētu pilnībā atcelt no 21.februāra, ja 17.februārī tiks konstatēts, ka iepriekšējo desmit dienu laikā slimnīcās uzņemts mazāk par 25 jauniem koronavīrusa pacientiem dienā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.