Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotājus satrauc ielu stāvoklis Valkā

Arī Vienības gatvē jau kādu laiku vienā virzienā ceļš ir sabrucis un līdz ar to apdraud satiksmes drošību, tāpēc, pārvietojoties pa šo ielu, jābūt modriem un jāievēro īpaša piesardzība. Foto: Ingūna Johansone

Pirms dažām dienām “Ziemeļlatvija” saņēma ziņu no lasītājiem, ka ceļa posms, pa kuru iedzīvotājiem ir jādodas uz Zāģezeru, ir sliktā stāvoklī – ar lielākām un mazākām bedrēm, kas ir no vienas vietas. Tā kā tā ir atpūtnieku iecienīta vieta, skaidrojam, kad plānots šo ceļu savest kārtībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie Zāģezera “Ziemeļlatvija” satiek atpūtnieci Inesi no Valkas pagasta, kura par ceļa stāvokli izsakās kritiski. “Sen nebiju te braukusi, bet izdomājām nopeldēties. Tās ir šausmas – bedre pie bedres, pa tādu ceļu jau sanāk tikai automašīnas bojāšana. Mēs jau samazinājām ātrumu, cik varējām, bet skatos, ka daudzi tikai laiž uz priekšu, viņiem laikam nav žēl savu spēkratu. Te brauc atpūsties tik daudz cilvēku, kāds viņiem rodas iespaids par pašvaldību? Vai tad tiešām nevar salabot?” neizpratni pauž atpūtniece.

Valkas novada pašvaldības Izpilddirektora vietnieks, pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters piekrīt tam, ka ceļš uz Zāģezeru ir patiešām sliktā stāvoklī. Katru gadu arī tas tiek labots ar šķembām un emulsiju. Pašvaldība šajā ceļa posmā iegulda lielus finansiālos resursus, taču ir skaidrs, ka šis asfalts savu laiku ir nokalpojis, tas vienkārši brūk kopā. Vienā vietā bedri salabo, bet jau citā vietā tā izveidojas no jauna,” secina G. Stālmeisters un stāsta, ka šogad tiek plānota Varoņu ielas sakārtošana posmā no Parka ielas līdz Valkas pilsētas robežai. Atkarībā no iepirkuma rezultātiem, ja saimnieciski izdevīgākais piedāvājums nepārsniegs pašvaldības finanšu iespējas, tad tiks sakārtots arī stāvlaukums pie Zāģezera. Iecerēts atjaunot ne tikai ielas braucamās daļas segumu, bet arī atjaunot ietvi un apgaismojumu. Tieši tāpēc, loģiski pieejot situācijai, šajā ceļa posmā netiks lāpītas bedrītes. Nebūtu finansiāli lietderīgi kaut ko labot, lai pēc kāda laika to visu nofrēzētu. Turpmāk tā nebūs kārtējā bedrīšu labošana, jo šonedēļ tiks izsludināts atklāts konkurss iepriekš minēto darbu veikšanai, un ja nebūs nekādu aizķeršanos, tad atjaunošanas darbi varētu sākties orientējoši septembra sākumā,” paskaidro G. Stālmeisters.

Viņš atgādina, kamēr ir šāda problēma, iedzīvotājiem tomēr būt apdomīgākiem un šajā ceļa posmā aizdomāties par braukšanas kultūru, uzskata G. Stālmeisters.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl “Ziemeļlatvija” novēroja, ka sliktā stāvoklī šobrīd ir Vienības gatve – iela gar pilsētas stadionu. Kritiska ir viena braukšanas josla. Šobrīd ir jāievēro īpaša piesardzība šajā ceļa posmā. Atļautais braukšanas ātrums te ir līdz 30 km/h, par ko liecina arī uzstādītās ceļa zīmes.  Arī šim posmam Vienības gatvē ir paredzēta asfalta seguma atjaunošana.

“Ir izsludināts atklāts konkurss šī ielas posma atjaunošanai. Atjaunošanas darbi varētu sākties septembrī,” viņš skaidro.

Tikmēr kāds cits ceļa posms, no Zemgales ielas līdz Lugažiem, par ko arī daudzi iedzīvotāji iepriekš izteica sūdzības par tur izveidojušamies bīstamām bedrēm, aizvadītajā nedēļā tika veiksmīgi salabots. Ceļa posmā Raiņa ielā no Zemgales ielas līdz Lugažiem remontdarbus veica SIA “Valkas ceļi”. Par esošā bojātā ceļa posmu tika sastādīts defektu akts. SIA “Valkas ceļi” šos defektus paredzētajā laikā ir novērsuši,” tā G. Stālmeisters.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.