Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji var pieteikties valsts atbalstam par apkures izmaksām

Jau pirmdien Valkas novada Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāja Baiba Vorobjeva (no kreisās) un klientu apkalpošanas speciāliste Lilita Šicāne iedzīvotājus gaidīs klātienē iesniegt iesniegumus uz valsts atbalsta saņemšanu energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai. Foto: Inga Karpova

No 1. oktobra Latvijas iedzīvotāji, tostarp arī Valkas un Smiltenes novados, var sākt pieteikties valsts atbalstam siltumenerģijas izmaksu segšanai 2022./2023. gada apkures sezonai elektroniski e-pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv. Savukārt, sākot ar pirmdienu, 3. oktobri, iedzīvotāji šim valsts sniegtajam finansiālajam atbalstam varēs pieteikties arī klātienē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novada Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāja Baiba Vorobjeva informē, ka energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā noteikti vairāki atbalsta instrumenti energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai mājsaimniecībām, kas apkurē izmanto elektroenerģiju, koksnes briketes, koksnes granulas un malku.   

Pirmie atbalstu prasīs par malku

B. Vorobjeva prognozē, ka, sākot jau ar pirmdienu, klātienē iesniegt iesniegumu par atbalstu vispirms vērsīsies tie iedzīvotāji, kuri iegādājušies malku bez apliecinošiem maksājuma dokumentiem. Viņi varēs saņemt vienreizēju fiksētu atbalstu 60 eiro apmērā. Lai saņemtu šo pabalstu, iesniegumu par atbalstu mājsaimniecībai jāiesniedz divu mēnešu laikā – no 1. oktobra līdz 30. novembrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai neveidotos garas rindas, iesniedzot atbalsta pieteikumu klātienē,  aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un necensties pieteikties atbalstam uzreiz mēneša pirmajos datumos. Visi, kam pienākas atbalsts, likumā noteiktajā kārtībā to saņems,” mierina B. Vorobjeva.

Saņemtas rīcības vadlīnijas

B. Vorobjeva skaidro, ka šo ceturtdien ir saņemtas vadlīnijas par energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalsta pasākumu realizāciju pašvaldībās, kurās ir noteikts, kā jārīkojas iedzīvotājiem un kā – iesnieguma pieņēmējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

B. Vorobjeva norāda, ka tie iedzīvotāji, kuriem ir maksājumu dokumenti par kurināmā iegādi, lai saņemtu atbalstu mājsaimniecībai, mājokļa īpašnieks, kopīpašnieks, īrnieks vai tiesiskais valdītājs, tajā skaitā pilnvarota persona (piemēram, apsaimniekotājs vai biedrības priekšsēdētājs), no 1.oktobra iesniedz pašvaldībai iesniegumu. To var darīt ne biežāk kā reizi mēnesī. Iesniegumā prasīs norādīt iesniedzēja vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontaktinformāciju, kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas konta numuru, kurā ieskaitāms atbalsts mājsaimniecībai. Iesniegumā varēs norādīt arī citai personai piederošu bankas kontu un arī šīs personas vārdu, uzvārdu, personas kodu. Ja nav iespējams atbalstu mājsaimniecībai saņemt bankas kontā, norēķini skaidrā naudā tiks nodrošināti no 1. novembra. Iesniegumam būs jāpievieno šādi dokumenti: mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības apliecinošs dokuments, ja attiecīgā informācija nav pašvaldības rīcībā; maksājumu apliecinoši dokumenti par koksnes granulu, koksnes brikešu vai malkas iegādi vienam mājoklim, ja apkurei izmanto koksnes granulas, koksnes briketes vai malku; rēķinu par elektroenerģiju konkrētajam mājoklim, ja apkurei izmanto elektroenerģiju.

B. Vorobjeva skaidro, ka mājokļa īpašuma vai lietošanas tiesības apliecina zemesgrāmatā nostiprinātas īpašumtiesības, īres līgums, Valsts zemes dienesta izsniegta izziņa par dzīvokļa īpašuma tiesībām, mantojuma apliecība, nekustamā īpašuma nodokļa maksātāja rēķins, elektroenerģijas rēķins vai līgums.

B. Vorobjeva informē, ka atbalstu mājsaimniecībai nevarēs saņemt, ja ir pirktas koksnes granulas vai koksnes briketes un nav pieejams čeks vai cits maksājumu apliecinošs dokuments (bankas maksājuma uzdevums, stingrās uzskaites kvītis); ja malkas, granulu vai brikešu čekā vai rēķinā neparādās nopirktā kurināmā apjoms un ja persona nevarēs uzrādīt nekādu mājokļa lietošanas tiesības apliecinošu dokumentu un persona nav arī nekustamā īpašuma nodokļa maksātājs par šo mājokli, nav elektroenerģijas līguma slēdzējs/rēķina maksātājs. Savukārt, ja minētajā adresē Zemesgrāmatā ir ieraksts, kas apliecina tikai īpašuma tiesības uz zemi, un nav nedz saskaņota būvprojekta dzīvojamai ēkai, uz kā pamata izsniedz būvatļauju, nedz citu dokumentu, kas apliecina, ka tas ir mājoklis, arī tad uz šo valsts atbalstu nevarēs pretendēt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

B. Vorobjeva pieļauj, ka, uzsākot iesniegumu pieņemšanu, radīsies vēl daudz jautājumu, bet iedzīvotājiem nevajadzētu satraukties pirms laika.

UZZIŅAI

Valkas novada iedzīvotāji no pirmdienas, 3. oktobra, iesniegumus varēs iesniegt arī klātienē:

  • Valkas pilsētas un pagasta iedzīvotāji –  Valkas novada Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC) Valkā, Rīgas ielā 25;
  • Ērģemes pagasta iedzīvotāji – Ērģemes pagasta VPVKAC “Čiekuriņi”;
  • Vijciema pagasta iedzīvotāji – Vijciema pagasta pārvaldē “Dalderi”;
  • Kārķu pagasta iedzīvotāji – Kārķu pagasta pārvaldē “Ausmas”;
  • Zvārtavas pagasta iedzīvotāji – Zvārtavas pagasta pārvaldē “Luturskola”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.