Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Iedzīvotāji stiedz mainīt un noformēt personu apliecinošos dokumentus

Foto: pmlp.gov.lv

Lai mazinātu rindas pēc personu apliecinošajiem dokumentiem – pases vai eID kartes –, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde vairākās teritoriālajās nodaļās, tostarp arī Valkā, papildu iepriekšējam pierakstam izmēģinājuma kārtā atjaunojusi iespēju noformēt dokumentus rindas kārtībā, tas ir, neveicot iepriekšēju pierakstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments presei sagatavotajā informācijā norāda, ka jau no 23. februāra atjaunota personu apliecinošu dokumentu noformēšana un saņemšana rindas kārtībā arī PMLP Valkas nodaļā, kur dokumentus iespējams noformēt katru darba dienu, taču apmeklētājiem jāņem vērā, ka darbinieki prioritāri apkalpos tos cilvēkus, kuri veikuši pierakstu, un tikai pēc tam tos, kuri būs ieradušies saņemt pakalpojumu rindas kārtībā.

PMLP atgādina, ka klientiem, saņemot pakalpojumu klātienē, ir jābūt deguna un mutes aizsegam, kā arī jāievēro divu metru distance no pārējiem cilvēkiem.

“Ziemeļlatvija” noskaidroja, ka PMLP Valkas nodaļā katru dienu ar savām vajadzībām ierodas ap 100 apmeklētāju, lielākoties tie ir bērnu vecāki, kuri savām atvasēm steidz nokārtot vai nomainīt personu apliecinošos dokumentus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katru nedēļu otrdienās un ceturtdienās Valkas nodaļas darbinieki dodas uz Smilteni, Dārza ielu 11, kur notiek apmeklētāju pieņemšana.

PMLP informē, ka samazinājusi klientu apkalpošanas laiku no 15 minūtēm līdz 10 minūtēm. Paredzams, ka šīs izmaiņas ļaus apkalpot vairāk klientu nekā iepriekš.

Veicot cilvēku apmeklētības plūsmas datu izpēti, noskaidrots, ka mēnesī aptuveni 4000 klientu neierodas saņemt pakalpojumu un neatceļ pierakstu, tādējādi izraisot neērtības citiem klientiem, kuriem nākas gaidīt ilgāk, lai pieteiktos dokumentu noformēšanai. Šī iemesla dēļ ir uzsākta dubultā klientu pierakstīšana uz vienu pieraksta laiku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PMLP aicina apmeklētājus būt saprotošiem, ja rodas nelielas nobīdes iepriekš pieteiktajā apkalpošanas laikā. Jāņem vērā, ka gadījumos, ja personu apliecinošais dokuments ir pazaudēts vai dokumenti jānoformē pēc uzvārda maiņas, personu apliecinoša dokumenta noformēšana prasa ilgāku laiku – aptuveni 30 minūtes.

Lai atvieglotu klientiem pieteikšanos pakalpojuma saņemšanai, veikti uzlabojumi iepriekšējā pieraksta sistēmā. Turpmāk sistēma automātiski atlasīs ātrāko nodaļā pieejamo pieraksta laiku, tā ļaujot klientiem ātri un ērti pārbaudīt, kurā Pārvaldes nodaļā iespējams drīzākais pieraksts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.