Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ieceri nodod publiskajai apspriešanai

Foto: pixabay.com

Smiltenes novada Drustu un Launkalnes pagastu teritorijās tiek plānota vēja elektrostaciju parka būve, ieguldot šajā objektā vairāk nekā 100 miljonus eiro lielas ārvalstu investīcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galavārdu par šo ieceri teiks Smiltenes novada domes deputāti, jo tieši viņiem ir jālemj par šobrīd publiskajā apspriešanā līdz 12. martam nodoto teritorijas lokālplānojuma pirmo redakciju. Šāds dokuments, vienkāršoti sakot, ir nepieciešams, lai konkrētajā apvidū noteiktās vietās drīkstētu  izvietot vēja elektrostacijas.

Ar ieceri par vēja parka “Augstkalni” izveidošanu Drustu un Launkalnes pagastu teritorijā jau 2022. gada februāra sākumā Smiltenes novada pašvaldībā vērsās  Latvijas uzņēmums SIA “WPR 2”, taču, pēc novada pašvaldības sniegtās informācijas, faktiskais vēja parka attīstītājs būs Somijas un Igaunijas kopuzņēmums.

Lokālplānojuma teritorija atrodas Smiltenes novada dienvidrietumu daļā starp Launkalnes un Drustu ciemiem, Launkalnes un Drustu pagastos. Tuvākā pilsēta ir Smiltene (aptuveni 11 kilometru attālumā), tuvākās apdzīvotās vietas –  Launkalne (aptuveni divu kilometru attālumā), Drusti (aptuveni  trīs kilometru attālumā) un Mīlakšas (aptuveni četru kilometru  attālumā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lokālplānojuma teritorijas platība ir 2906,35 hektāri, taču attīstītājs norādījis, ka tikai neliela daļa no šīs platības būs nepieciešama vēja elektrostaciju un ar tām saistīto objektu būvniecībai. 

Vēja parkā “Augstkalni” ir plānots izbūvēt aptuveni 17 lielas jaudas jaunākās paaudzes vēja elektrostacijas, kuru kopējā jauda varētu sa­sniegt 102 megavatus. Publiskajai apspriešanai nodotajos materiālos gan ir piebilde, ka šobrīd precīzs izbūvējamo vēja elektrostaciju skaits  un novietojums vēl nav noteikts. 

Realizējot vēja parka būvniecības ieceri, lokālplānojumā atļautās teritorijas tiktu izmantotas vēja elektrostaciju izbūvei, tajā skaitā laukumiem, staciju montāžai, pievedceļu izbūvei, kā arī materiālu un iekārtu īslaicīgas uzglabāšanas laukumu izveidei. Vēja elektrostaciju izbūve galvenokārt paredzēta mežu teritorijās, līdz ar to būs nepieciešams veikt noteiktu meža teritoriju atmežošanu (to darītu attīstītājs, investors).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēja parka izpētes teritorijā  atrodas trīs viensētas. Vairākas viensētas atrodas plānotā vēja parka tiešā tuvumā. Atbilstoši normatīvo aktu prasībām vēja elektrostacijas tiktu izvietotas  vismaz 800 metru attālumā no jebkuras dzīvojamās vai publiskās ēkas.

Smiltenes novada dome no 6. februāra līdz 12. martam nodevusi publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai  lokālplānojuma vēja parkam “Augstkalni” pirmo redakciju un vides pārskata projektu, kas arī sniedz detalizētu informāciju par  teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumiem, funkcionālo zonējumu un paskaidrojumu par vēja parku “Augstkalni”.

Lokālplānojuma izstrādes ierosinātājs ir SIA “WPR2”, lokālplānojuma un vides pārskata izstrādātājs – SIA “Grupa93”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus ar plānošanas procesu veikts ietekmes uz vidi novērtējums. Tā ir procedūra, kas sekmē pamatota un izsvērta lēmuma pieņemšanu par dažādu projektu, plānu vai pro­grammu realizācijas iespējām un kuras laikā tiek novērtēta paredzētās darbības vai plānošanas dokumenta īstenošanas iespējamā ietekme uz vidi un izstrādāti priekšlikumi nelabvēlīgas ietekmes novēršanai vai samazināšanai. 

UZZIŅAI

Vēja parka “Augstkalni” Smiltenes novadā lokālplānojuma publiskā apspriešana

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Ar materiāliem iespējams iepazīties:

  • izdrukas veidā Smiltenes novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā (darba laikā) – Dārza ielā 3, Smiltenē;
  • Launkalnes pagasta pārvaldē (darba laikā) – Ezera ielā 2A, Launkalnē;
  • Drustu pagasta pārvaldē (darba laikā) – Palsas ielā 20, Drustos.
  • Elektroniskā veidā pašvaldības tīmekļa vietnē – https://smiltenesnovads.lv/attistiba/planosanas-dokumenti/lokalplanojumi/,
  • portālā geolatvija.lv https://geolatvija.lv/geo/tapis#document_23477

Priekšlikumus iespējams iesniegt rakstveidā līdz 2023. gada 12. martam (ieskaitot):

  • nosūtot pa pastu Smiltenes novada pašvaldībai Dārza ielā 3, Smiltenē, Smiltenes novadā, LV-4729;
  • atstājot pastkastē pie Smiltenes novada pašvaldības administrācijas ēkām un pagastu pārvalžu ēkām Dārza ielā 3, Pils ielā 2, Smiltenē; Ezera ielā 2A, Launkalnē; Palsas ielā 20, Drustos;
  • elektroniski parakstītu iesniegumu nosūtot uz e-pastu dome@smiltenesnovads.lv;
  • vietnē geolatvija.lv publiskās apspriešanas sadaļā saitē “Iesniegt priekšlikumu”.

Avots – Smiltenes novada dome

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIF_MAF2022

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild “Ziemeļlatvija”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.