Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ideāls matu sakārtojums – kā pareizi lietot matu laku?

Modernās matu lakas, pateicoties savam uzlabotajam sastāvam, ir ātri žūstošas un nesalipina matus, līdz ar to nerada nedabīgu matu sakārtojuma iespaidu. Turklāt, tās ne tikai palīdz izveidot iecerēto koptēlu, bet atkarībā no to sastāvā esošajām aktīvajām vielām, var arī pasargāt matus no ultravioleto staru iedarbības, matu krāsas izbalēšanas un matu ieveidošanas ierīču termiskās ietekmes uz tiem. Atsevišķas matu lakas pat spēj kondicionēt matus, vizuāli nedaudz uzlabojot matu tekstūru, vai piešķirt tiem veselīgu mirdzumu.

Lai matu lakas lietošana radītu iecerēto vizuālo efektu, nezaudējot sastāva nodrošinātās pozitīvās īpašības, ir vērts atcerēties pāris būtiskus matu lakas lietošanas ieteikumus.

Pareizs izsmidzināšanas attālums

Lai pilnībā novērstu matu salipšanas iespējamību, matu laka ir jāizsmidzina vienmērīgi un noteiktā attālumā no matiem. Visbiežāk šis ieteicamais attālums variē no 15 līdz 30 centimetriem, taču tas var arī atšķirties. Tieši šī iemesla dēļ ir būtiski iepazīties ar konkrētā matu ieveidošanas līdzekļa lietošanas instrukciju.

Vienmērīga izsmidzināšana uz visiem matiem

Matu lakai vienmērīgi jāklājas ne tikai uz paša matu sakārtojuma, bet arī uz visām matu sakārtojuma daļām vai cirtām. Lai pārvietotu matu šķipsnas, droši var izmantot rokas pirkstus vai ķemmi. 

Izvairīties no uzklāšanas uz matu saknēm

Matu lakas nav ieteicams uzsmidzināt uz matu saknēm, jo palielinās risks radīt sataukojušos matu iespaidu.

Atbilstošs matu lakas daudzums

Nav nepieciešamības pārspīlēt ar matu lakas daudzumu. Atbilstošu matu fiksāciju var iegūt, izvēloties matu tipam un matu sakārtojumam atbilstošu matu laku.

Pareizu risinājumu pielietošana atsevišķām matu šķipsnām

Lai savaldītu atsevišķus spurainus un „nepaklausīgus” matus, skaistumkopšanas speciālisti iesaka vairākus risinājumus. Viens no veidiem ir nelielu matu lakas apjomu uzpūst uz plaukstām, ar kurām pēc tam pieglauž atsevišķās, spuroties gribošās šķipsnas.

Lielisks risinājums ir atsevišķām šķipsnām ap seju izmantot nelielu birstīti vai asu otu, uz kuras izsmidzina matu laku. Vienmērīgi pārlaižot to pāri matiem, ir iespējams tos pieglaust, nostiprinot vēlamo formu.

Sagatavošana pirms matu ieveidošanas

Viegli fiksējošu matu laku var izmantot arī matu sagatavošanai pirms to ieveidošanas. Tas ļaus nodrošināt lielāku matu vizuālo apjomu un novērsīs matu šķipsnu spurošanos, atvieglojot sarežģītas frizūras ieveidošanu.

Viennozīmīgi – izcils izskats nav iespējams bez labas matu veidošanas, bet laba un ilgnoturīga veidošana nav iespējama bez augstas kvalitātes fiksācijas. Klipshop interneta skaistumkopšanas preču veikals piedāvā daudzveidīgu veidošanas līdzekļu piedāvājumu, arī profesionālas matu lakas – https://klipshop.lv/matu-kopsana/matu-veidosanas-lidzekli/matu-laka/. Tas ne tikai precīzi un droši fiksē jūsu izvēlēto frizūru, bet arī baro matus ar aminoskābju kompleksiem, aizsargā tos no ārējās vides kaitīgās ietekmes, dziedē bojātās vietas ar vitamīnu sastāva palīdzību. Skaista frizūra un veselīgi mati garantēti!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.