Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gūst pieredzi forumu organizēšanā

Publicitātes foto.

Lai gūtu pieredzi pašvaldības un nevalstisko organizāciju darbā, Alūksni apmeklēja Smiltenes novada Grundzāles pagasta pārvaldes vadītāja, biedrības “Grundzāle 2010” dalībniece Alda Zvejniece un Bilskas pagasta pārvaldes vadītāja, biedrības “Vilkumuiža 2011” dalībniece Linda Karlsone.

Abos pagastos jau ir zināma pieredze, kā ar iedzīvotāju līdzdalību realizēt dažādus projektus, tomēr šis darbs rit lēni un atsevišķās kopienas grupās bez īpaša entuziasma. “Tomēr priecē, ka ir cilvēki, kuri negaida, ka visu viņiem iedos gatavu, bet vēlas kaut ko paveikt arī savām rokām. Piemēram, Mēru ciemā, kas ietilpst Bilskas pagastā, jau pavasarī uzsāksim “Alūksnes un Apes novada fonda” finansiāli atbalstīta vides labiekārtošanas projekta realizāciju, pirms tam realizētas arī citas iedzīvotāju iniciatīvas,” stāsta L. Karlsone.

Alūksnes un Apes novada fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece atklāj, ka pašlaik gatavojas iedzīvotāju forumam Alūksnes novada Veclaicenē, tādēļ labprāt dalās savā pieredzē ar Grundzāles un Bilskas pagasta pārvalžu vadītājām par to, kā forumu organizēt. Forumu organizē “Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs” . “Manuprāt, foruma rezultāts ir daudz auglīgāks nekā tas ir iedzīvotāju sapulcēs, kur reti kad nonākam pie radikāla risinājuma. Tas ir apsveicami, ka pagastu pārvalžu vadītāji vēlas ar cilvēkiem runāt, pielietojot savādākas metodes, nekā tas ierasts līdz šim,” norāda Dz. Zvejniece.

Abas pagastu pārvalžu vadītājas stāsta, ka Smiltenes novadā nav arī tik izkoptas ziedošanas tradīcijas, nav novada fonda, kā tas ir Alūksnē. “Pie mums cilvēki vairāk ir gatavi dalīties ar darbu, bet saziedot naudu bijis tikai viens mēģinājums – kapa vietas labiekārtošanai. Lai gan – ja nemēģina, tad arī nevar zināt, vai atsaucība būs,” domā L. Karlsone.

Informāciju sagatavoja: Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.