Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Grundzāle apliecina, ka kopā var, – skolas zālei iedota “otrā elpa”

Smiltenes novada Grundzāle atkal parādījusi, ka vietējā kopiena var gana daudz izdarīt pati, lai uzlabotu vidi, kurā dzīvo, – līdzīgi, kā bija ar ciemata brīvdabas estrādes apkārtnes labiekārtošanu un Grundzāles pamatskolas “zaļās klases” izveidošanu, tagad ir iedota “otrā elpa” skolas sporta zālei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grundzāles skolas padome vasarā organizēja sporta zāles kosmētisko remontu, iesaistot tajā skolēnu vecākus un pedagogus, kuri brīvprātīgi, bez atlīdzības nāca palīgā gan savā atvaļinājumā, gan pēc darba laika.

Uzdāvinot savu darbu, ietaupa tūkstošus

Savu ieguldījumu deva arī pulciņš skolēnu, pateicoties arī viņiem, skolas zāle, kurā notiek sporta stundas un dažādi pasākumi, vairs nav ar caurumainām sienām, kā bija iepriekš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Paldies visiem, kuri piedalījās šajā komandas darbā! Kopā mums sanāk. Turklāt skolēni ieguva jaunas iemaņas un ieskatu remontdarbos,” teic skolas padomes priekšsēdētāja Alise Valaine-Kalniņa, kura uzņēmās komandas organizēšanu.

Arī Grundzāles pamatskolas direktorei Zanei Bērziņai tagad ir prieks ieiet skolas sporta zālē. “Esmu ļoti gandarīta, ka skolas padome šādu aktivitāti realizēja pati, bez skolas vadības klātbūtnes, sadarbībā ar mūsu pagasta pārvaldes vadītāju Aldu Zvejnieci, kura cenšas skolai palīdzēt, cik un ko tik vien var, un būt visam klāt,” skolas direktore novērtē vietējās kopienas un pašvaldības atbalstu izglītības iestādei.

Direktore stāsta, ka sporta zāles izskatu nācās uzlabot, jo būvnieki skolas renovācijas laikā, mainot logus, ailēs bija salikuši rīģipša plāksnes. Sporta stundās bumbai atsitoties pret zāles sienu, rīģipsis tādu triecienu neizturēja, līdz ar to sienās uzradās viens robs pēc otra. Tie tika nomaskēti, priekšā aizlīmējot papīra lapas, taču skats tāpat bija nepatīkams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolas padomes iniciatīvu izremontēt sporta zāli jau no sākuma atbalstīja Grundzāles pagasta pārvaldes vadītāja Alda Zvejniece, iedrošinot un uzmundrinot, ka viss sanāks. Par pašvaldības finansējumu tika nopirktas krāsas un otas, taču Alda Zvejniece sarunā ar “Ziemeļlatviju” uzsver, ka no vienas pašas krāsas nav nekādas jēgas, ja nav cilvēku, kuri remontē.

“Paldies visiem, kuri piedalījās! Tas vairo kopības sajūtu. Un cik šis remonts pašvaldībai izmaksātu, ja nolīgtu celtniekus? Sporta zāles platība ir liela, izmaksas sanāktu daudzi tūkstoši eiro, bet novadā ir arī citas prioritātes, kur naudu vairāk vajag, piemēram, tekošiem jumtiem un tamlīdzīgi, un vizuālais paliek otrajā vai trešajā plānā. Taču mums arī vizuālā puse ir svarīga. Bērnu estētiskā audzināšana nav tikai skaļi vārdi. Ja ir caurums sienā, tad nav slinkums izskrubināt blakus otru, bet, ja siena ir gluda, skaista, tad skolēns ar pietāti izturēsies pret aprīkojumu. Un mūsu sporta skolotājs Māris Stabiņš taču ir pelnījis skaistu sporta zāli! Sākumā viņš gan šaubījās, vai bez speciālas izglītības tāds remonts ir iespējams un kā nu būs, bet, kad redzēja, ka viss iet uz priekšu, pats ar degsmi iesaistījās, kaut bija atvaļinājumā,” stāsta Alda Zvejniece.

“Kādreiz jau mēs tā darījām, klases remontējām paši. Visi kopā tagad – sporta zāli. Alda (Alda Zvejniece – redakcijas piezīme) teica vajag, un, ja viņa kaut kam pieķeras, tad vienmēr ir rezultāts,” savukārt teic Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs Māris Stabiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liels notikums – visa pirmsskola zem viena jumta

Jaunajā mācību gadā Grundzāles pamatskolā no 1. līdz 9. klasei mācās 110 skolēni, pirmsskolas grupiņās – 44 bērni. Skolā strādā 29 pedagogi (septiņi no viņiem – pirmsskolā).

Skolas direktore Zane Bērziņa sarunā ar “Ziemeļlatviju” uzsver, ka šovasar skolā izdarīts vēl kāds liels darbs – izbūvēta un iekārtota telpa pirmsskolas izglītības grupai. Pateicoties tam, zem viena jumta ir visa Grundzāles pamatskolas pirmsskolas izglītība (divas grupiņas).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pagājušajā gadā mēs saņēmām pirmsskolas grupiņu Virešu pagasta Vidagā, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas izglītības programmu realizācijas vietā Sikšņu skolā. Šogad notikusi pārnese, un tagad arī seši Vidagas grupas bērni ir te, Grundzālē, zem viena jumta,” stāsta Zane Bērziņa.

Jau rakstījām, ka Grundzāles pamatskolā šajā mācību gadā ir jauna skolotāja. Divas dienas nedēļā skolēniem vizuālo mākslu, dizainu un tehnoloģijas mācīs Liāna Lapsa, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas programmu realizācijas vietas Vaidavā skolotāja.

Jau ilgstoši Grundzāles pamatskola meklē direktores vietnieku izglītības darbā. Kamēr vakance nav aizpildīta, šī amata pienākumus pilda skolas direktore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Direktora vietnieks ir vistiešākais, kura pārziņā ir jaunā satura ieviešana, 9. klases eksāmeni un tamlīdzīgi. Mūsdienās daudz kas ir jādara digitāli un dažādās sistēmās. Ja cilvēks ir gados un ar digitālajām prasmēm viņam ir trauksmains stāvoklis, tad tā ir neiespējamā misija. Piedevām no valdības uz skolām nāk dažādas nostādnes izglītībā. Skolās nav skaidrības, kā un ko darīt,” to, kāpēc ne vienā vien skolā trūkst tieši vadības līmeņa speciālistu, skaidro Zane Bērziņa.

uzziņai

Grundzāles skolas padome teic paldies par remontu:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

skolēnu vecākiem – Jurim Kalējam, Dainim Morītim, Marekam Nikolajevam, Kasparam Abulam, Alisei Valainei-Kalniņai, Margaritai Sarkangalvei, Dacei Kalniņai;

skolēniem – Aleksim Kalējam, Felicitai Sarkangalvei, Raivo Sarkangalvim, Alisei Penezei, Klaudijai Rēpelei, Artūram Kalniņam un Deividam Solovjovam;

pagasta pārvaldes darbiniekiem Guntaram Karaziejam un Vigo Kangro un skolas saimniecei Ilzei Ozoliņai;

skolas absolventam, uzņēmējam Ģirtam Pakalnam par remontdarbiem nepieciešamā papildu aprīkojuma (stalažu) sagādi;

sporta skolotājam Mārim Stabiņam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.