Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ģerboni pārskatīs

Jau rakstījām ka, ņemot vērā Latvijas valsts heraldikas komisijas atbalstu un ievērojot iedzīvotāju balsojuma kopvērtējumu, uz pašvaldības domes sēdi tika virzīts lēmumprojekts apstiprināt ģerboņa variantu “VIENOTI” par Smiltenes novada oficiālo simbolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Proti, visu augustu Smiltenes novadā norisinājās iedzīvotāju balsojums par Latvijas valsts heraldikas komisijas izvirzītajiem trijiem ģerboņu metiem Smiltenes novada jaunajai simbolikai.

Balsojumā Smiltenes novada pašvaldība kopumā saņēma 634 viedokļus, ierindojot pirmajā vietā 3. ģerboņa variāciju jeb ģerboņa metu “VIENOTI”, informē Linda Beitika, Smiltenes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja. Atgādinām, ka “VIENOTI” ir trīs apvienoto novadu simbolu simbioze. Rudzupuķe zelta laukā izcelta kā administratīvais novada centrs, atrodoties vairoga vidū. Lillijas krusts pārstāv Raunas bijušā novada teritoriju, bet sudraba lillija – bijušā Apes novada teritoriālo vienību, kur lillijas zieda elements aizgūts no pārtikušās fon Vulfu dzimtas ģerboņa, iemiesojot cēluma, greznības un turības nozīmi.

Ar balsu vairākumu deputāti tomēr nolēma šo variantu virzīt atkārtotai izskatīšanai Smiltenes novada pašvaldības Finanšu un attīstības jautājumu komitejas un Izglītības, kultūras un sporta jautājumu pastāvīgās komitejas sēdē.

“Galvenais iebildums ir tas, ka šajā gadījumā nav atrasts viens kopējs simbols, kas būtu spējīgs sniegt kopējo noskaņu visam novadam, kas būtu ilglaicīgs un vienotu visus novada iedzīvotājus. Šobrīd ir paņemts vienkāršākais risinājums – paņemt daļu no ģerboņiem, kas bija Apes, Raunas un Smiltenes novadiem pirms apvienošanās, un salikt tos kopā vienā maisā,” viedokli pauž deputāts Otārs Putrālis.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.