Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujieniešu “Krāsu palete” aizceļojusi uz Mēru muižu

Foto: No Smiltenes novadpētniecības muzeja arhīva

Smiltenes novadpētniecības muzejā ar vēsturi joprojām sarunājas māksla, jo tur Mēru muižas lielajā salonā šobrīd izstādē apskatāmi arī Gaujienas mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas diplomdarbi un kursa noslēguma darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādei dots nosaukums “Krāsu palete”. Mākslas skolas audzēkņu darbi uzrunā skatītāju ar krāsu un formu daudzveidību, kurā ietverta mākslinieka individualitāte, piedzīvojums radot, pasaules izziņa, ilūzijas un ainavas transformācija. Pavisam kopā uz Mēru muižu no Gaujienas aizceļojuši divdesmit seši oriģināli un radoši darbi.

Gaujienas mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas skolotāja Dace Lazdiņa atzīst, ka parasti diplomdarbi un kursa no­slēguma darbi tiek atrādīti vietējai publikai, bet šī ir tā reize, kad ir iespēja savus darbus parādīt arī plašākai auditorijai. “Uz izstādi esam atlasījuši gleznojumus – diplomdarbus un kursa darbus, kas tapuši pēdējo gadu laikā. Kā zinām, bija pandēmija un ierobežotas iespējas rīkot izstādes, tāpēc ir iekrājušies darbi, kurus noteikti ir vērts redzēt plašākai publikai,” skaidro D. Lazdiņa un dara zināmu, ka pirms kāda laika skolotāji no Gaujienas bijuši ekskursijā uz Mēru muižu, kur apskatīta kāda cita izstāde, pabūts radošās meistardarbnīcās. Tur redzētais iespaidojis un palicis atmiņā kā vieta, kur ir plašas un skaistas telpas, kurās varētu rīkot šādu izstādi.

Viņa arī uzsver, ka Gaujienas mūzikas un mākslas skolas pedagogi labprāt turpinātu sadarbību ar Mēru muižu, piemēram, arī kādos kopīgos izglītojošos semināros vai tamlīdzīgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaujienas mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi tapuši gleznošanas pedagoģes Vizbulītes Jaukules vadībā, bet noslēguma darbu izstrādē pievienojušās arī pedagoģes Ineta Riepniece, Māra Kārkliņa un Dace Lazdiņa.

“Priecājamies, ka šāda izstāde ir pie mums. Esam viens liels novads, un ir īstais laiks, lai arī kultūras un mākslas iestādēm ir iespēja savā starpā sadarboties. Muzeja darbiniekiem nākotnē ir arī iecere sarīkot kopīgu izglītojošu pasākumu, uz kuru pulcētos mūsu novada vizuālās mākslas skolotāji ar domu vairāk vienam par otru uzzināt un veicināt kopības sajūtu,” pauž Smiltenes novada muzeja vadītāja Ieva Miķe un atgādina, ka izstādes gaitā apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties mākslas darbos dziļāk, pieskaroties katra autora otai un izdzīvojot līdzi darba tapšanas procesam.

Muzeja darbiniekiem mākslas darbu izstāde jau rosinājusi aizdomāties. Kas radījis zāli zaļu, debesis zilas un vilku pelēku? Vai esam aizdomājušies par pasauli sev apkārt? Radītāja gars mūsos apsver iespēju pārradīt: zāli – zilu, debesis – brūnas un vilku kā varavīksni. Tēli sāk dzīvot savu dzīvi neatkarīgi no radītāja. Vai tieši tā notiks arī pie mums? Diena ar ziemas sauli ienes skaidrību un mieru, bet kas notiek, kad tā aiziet? Kad aizveram lielā salona durvis diennakts tumšajai pusei, vai nojaušam, kā tēli sāk sazināties, gleznu rāmējums kļūst tikai kā durvis vienam pie otra?

Izstāde būs apskatāma vairākus mēnešus – līdz pat maijam. Smiltenes novadpētniecības muzejs Mēru muižā atvērts katru dienu, izņemot svētdienas un pirmdienas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.