Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujieniešiem pašiem savs kalendārs

Gaujienas kalendāru vietējās pastnieces Sandras Lārmanes ģimenei pasniedz Veneranda Kustova (no kreisās). Foto: Ineta Riepniece

Arī šajā gadā Gaujienai ir savs kalendārs. Lai gan lielākā daļa jau ir sasniegusi adresātus, pie atsevišķiem eksemplāriem vēl ir iespēja tikt. Kalendāra izdošana ir gaujieniešu tradīcija, vizītkarte un lepnums, kas jau vairāk nekā desmit gadus iedvesmo gaujieniešus fotografēt arvien jaunos rakursos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta biedrības “Vītolēni” vadītāja Ineta Riepniece, decembrī Smiltenes novada pašvaldības projektu konkursā šī iniciatīva tika atbalstīta ar 50% līdzfinansējumu, lai jauno 2023. gada kalendāru dāvanā saņemtu simts aktīvākie Gaujienas iedzīvotāji, fotogrāfiju autori, jaunieši, sportisti, seniori, amatierkolektīvu vadītāji, biedrības sadarbības partneri un brīvprātīgie darbinieki, kas aktīvi iesaistās kopienas kultūras dzīves veidošanā. Kalendārs ik gadu top sadarbībā ar grafisko dizaineri un fotogrāfu Ainaru Gaidi.

“Ar gaujienieti Ainaru sadarbojamies jau vairāk nekā desmit gadus, kopā ar viņu esam īstenojuši daudzus projektus. Savulaik vietējā fotopulciņā Ainara radošums iedvesmoja gaujieniešus fotografēt, tāpēc kalendāra izdošana nu jau kļuvusi par tradīciju. Priecājamies par pašvaldības atbalstu, kas dod mums iespēju popularizēt Gaujienu un daļu no kalendāriem uzdāvināt tiem cilvēkiem, kas veido pagasta dzīvi daudz krāsaināku. Gaujienā sanāk!” norāda I. Riepniece.

Viņa atklāj, ka interese par šo kalendāru ir liela. “Kalendāra izdošana ir tikai un vienīgi pašu gaujieniešu iniciatīva. Gaujienas kalendāru skaits ātri sarūk, daudziem esam to uzdāvinājuši, bet, ja kādam ir interese, pie mums biedrībā tos vēl var iegādāties. Tie, kas saņēmuši, atzinīgi vērtē kalendāra dizainu un brīnumskaistās fotogrāfijas. Ir gaujienieši, kuri katru gadu iegādājas šo kalendāru, lai sūtītu saviem radiem vai draugiem uz ārzemēm kā atgādinājumu par mūsu skaisto Gaujienu,” papildina I. Riepniece. Šī gada kalendārā visvairāk pārstāvēti fotogrāfi Inese Lukjanoviča, Ilva Harkina un Ainars Gaidis. Redzami gan dabasskati, gan zīmīgākās vietas, kā arī neparastas Gaujienas ainavas atklājas no putna lidojuma (fotogrāfijas, kuras uzņemtas ar drona palīdzību).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.