Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienas tautas nams svin savus 70

Te nu viņi ir vienkopus – Gaujienas tautas nama amatiermākslas kolektīvi un to vadītājas, kuriem tautas nama 70 gadu jubilejas sarīkojumā klātesošie veltīja aplausus pateicībā par rosīgo darbošanos un koncertos sagādāto prieku. Foto: Sandra Pētersone

Sestdien, 24. septembrī, svētki bija Smiltenes novada Gaujienā. Tur savu 70 gadu jubileju ar moto “Laika lidojumā” svinēja Gaujienas tautas nams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz svētku svinībām tika gaidīts ikviens – gan  iepriekšējie kolektīvu vadītāji un dalībnieki, gan  visi, kuri kādreiz apmeklējuši pasākumus Gaujienas tautas namā, gan arī ikviens cits interesents.

Lai logi vienmēr būtu gaiši

Sirsnīgā gaisotnē klātesošie atskatījās uz Gaujienas tautas namu laika lidojumā caur senu fotogrāfiju projekcijām uz lielā ekrāna, ieklausījās tagadējo tautas nama amatiermākslas kolektīvu stāstos un redzēja viņus uzstājamies uz skatuves, priecājās par virtuozā akordeonista Kaspara Gulbja spēli un aplaudēja visai Gaujienas tautas nama lielajai saimei, sakot paldies par viņu devumu vietējai kopienai un pagasta viesiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jūsu smaids, aplausi un paldies vārdi ir tie, kas mūsu darbu padara krāsaināku, radošāku un piesātinātu, tādu, kāds visus šos gadus bijis Gaujienas tautas nams,” uzsvēra svētku sarīkojuma un arī Gaujienas tautas nama sieviešu vokālā ansambļa vadītāja Dagnija Pakalne.

Jau 29 gadus Gaujienas tautas namu vada Laima Poševa. Viņas ilggadējo nozīmīgo darbu novada kultūrvides veidošanā un Dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšanā novērtējis Latvijas Nacionālais kultūras centrs, piešķirot Goda rakstu, ko svētku sarīkojumā Laimai Poševai pasniedza Smiltenes  novada Kultūras un tūrisma pārvaldes kultūras jomas vadītāja Iveta Kovtuņenko.

Lidojuma laikā ar simbolisku “Boeing” goda vietas pirmajā rindā tika ierādītas Gaujienas tautas nama vadītājai Laimai Poševai (no labās), senioru dāmu deju kolektīva “Sinda” vadītājai Ženijai Daudzietei, deju kolektīvu vadītājai Dacei Ķelpei, vīru vokālā ansambļa vadītājai Ilzei Dāvei un amatierteātra “Kaķu nams” vadītājai Ivitai Keišai. Foto: Sandra Pētersone

Savukārt Gaujienas tautas nama deju kolektīvu vadītāja Dace Ķelpe saņēma Smiltenes novada pašvaldības Pateicības rakstu par ilggadēju darbu kolektīvu vadīšanā, pagasta kultūrvides veidošanā un tradīciju saglabāšanā. Ar Pateicības rakstu novada pašvaldība apbalvojusi arī Gaujienas tautas nama sieviešu vokālā ansambļa vadītāju Dagniju Pakalni, atzinīgi novērtējot viņas devumu amatiermākslai un pagasta kultūrvidei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sakot lielu paldies Gaujienas tautas nama kolektīvam par darbu, Iveta Kovtuņenko novēlēja visiem gaujieniešiem kopā saglabāt gan šo namu, gan gaismu tā logos.

“Tas ir pats galvenais. Ja kultūras nama vadītājs kopā ar kolektīvu vadītājiem var izdomāt  pasākumu, bet ja nenākat jūs, skatītāji, tad rezultāts izpaliek. Tagad sēžot šeit, zālē, atcerējos savu bērnību, savu tautas namu, to, kā mēs tur apmeklējām pasākumus, bet diemžēl manā pagastā manam tautas namam tagad logi ir tumši. Tādēļ saglabājiet šo kultūras vērtību, savu kultūrvidi, ar ko jūs Gaujienā ļoti varat lepoties, jo jums ir viss –  tautas nams, bibliotēka, Jāzepa Vītola memoriālais muzejs. Jums ir cilvēki, kuri tiešām deg par Gaujienu, mīl to no sirds, jums ir kolektīvu vadītāji, kuri spējuši pulcēt savus kolektīvus un tos vadīt. Tā ir vislielākā vērtība,” uzsver Iveta Kovtuņenko.

Svētki turpināsies

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaujienas tautas namā darbojas astoņi amatiermākslas kolektīvi, kuros piedalās dažāda vecuma Gaujienas pagasta un tuvējo pagastu iedzīvotāji: bērnu deju kolektīvs “Mazais kastanītis” (vadītāja Dace Ķelpe), pirmsskolas deju kolektīvs “Vidējais kastanītis” (Dace Ķelpe), tautisko deju kolektīvs “Kastanītis” (Dace Ķelpe), vīru vokālais ansamblis (Ilze Dāve), sieviešu vokālais ansamblis (Dagnija Pakalne), senioru dāmu deju kolektīvs “Sinda” (Ženija Daudziete), līnijdeju grupa “Stand up”  (Dace Ķelpe), amatierteātris “Kaķu nams” (Ivita Keiša).

Kolektīvu dalībniekiem tā ir iespēja radoši izpausties un ne tikai. Gaujienas iedzīvotāja, seniore Vija Ciguze vēl tagad priecājas par to, ka līdzdalība vietējā tautas nama korī viņu aizveda uz Latvijas Vispārējo dziesmu un Deju svētku simtgadi. “Joprojām jūtos laimīga un pagodināta, ka biju tur klāt. Tas bija ļoti emocionāli,” satikta Gaujienas tautas nama 70 gadu jubilejas pasākumā, sarunā ar “Ziemeļlatviju” atceras Vija Ciguze un piebilst, ka savulaik darbojusies vēl citos Gaujienas tautas nama kolektīvos: dziedājusi ansamblī, krājusi jaunas prasmes rokdarbu un kulinārijas pulciņos.

Svētku jaunākais apmeklētājs bija gadu un trīs mēnešus vecais Ernests Konopļa. Viņu uz pasākumu atveda mamma Linda (blakus), lai atbalstītu Ernesta krustmāti Eviju Leosku (no labās). “Kādreiz tautas namā dejoju sarīkojumu dejas, dziedāju ansamblī. Tās ir labas atmiņas, tāpēc šovakar gribēju būt šeit,” teic Evija. Foto: Sandra Pētersone

Tautas nama jubilejas sarīkojumā tika suminātas visu tagadējo Gaujienas tautas nama amatiermākslas kolektīvu vadītājas un tautas nama vadītāja Laima Poševa, kura piebilda, ka svētki vēl turpināsies, – 2023. gadā tiks svinēti 185 gadi ēkai, kurā atrodas Gaujienas tautas nama skaistās telpas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēka, kurā atrodas Gaujienas tautas nams, ir viena no lielākajām 19. gadsimta barona fon Vulfa muižas ansambļa ēkām, uzcelta 1838. gadā kā muižas ļaužu dzīvojamā ēka, bet vēlāk tautā saukta par “špricmāju”, jo ēkas dienvidu galu piemēroja barona fon Vulfa 1886. gadā nodibinātās brīvprātīgās ugunsdzēsēju biedrības vajadzībām ar uzbrauktuvi otrajā stāvā. Tur parasti ugunsdzēsēju biedrībai notika balles. No 1952. gada šajā ēkā darbību uzsāka Gaujienas tautas nams ar aktīvu amatiermākslas kolektīvu saimi – jaukto kori, etnogrāfisko ansambli, kapelu, deju kolektīviem, daiļamatnieku pulciņiem un citiem kolektīviem.

Gaujienas tautas nama 70 gadu jubilejas svinības “Laika lidojumā” turpināsies 8. oktobrī pulksten 16, kad Gaujienā viesosies draugi no Igaunijas amatiermākslas kolektīviem.

GALERIJA: Gaujienas tautas nams svin 70

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.