Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienas muižas pilī būs īsts mošķu vakars

Halovīns jeb Visu svēto dienas priekšvakars ir ļoti sena tradīcija. Par godu svētkiem jaunieši ļauj vaļu fantāzijai. Foto: No personīgā arhīva

Jauniešu “Štābiņa” apmeklētājiem Gaujienā skolēnu brīvlaika nedēļa aizritējusi Halovīna noskaņās. Jaunieši darinājuši svētkiem atbilstošus rotājumus, gatavojuši baisi garšīgus našķus un tērpus, lai jau pirmdien ar tiem ierastos uz mošķu disenīti Gaujienas muižas pilī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta Smiltenes novada pašvaldības jaunatnes darbiniece Klinta Bernarte, šie ir svētki, kurus jaunieši atzīst un labprāt iesaistās. “Šogad ir tā reize, kad nedēļa pirms Halovīna sakrita ar skolēnu brīvlaiku, tāpēc mūsu uzdevums bija piedāvāt atbilstošas aktivitātes, gatavojoties īstajai Halovīna dienai,” viņa saka.

Pirmdien un otrdien jaunieši gatavoja dažādus rotājumus un dekorēja telpas. Trešdien devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Raunas jauniešu centru “Pagrabiņš”. Savukārt ceturtdien varēja iesaistīties dažādu baisi garšīgu našķu pagatavošanā, kur galvenais akcents – jo spocīgāk un ērmīgāk, jo interesantāk.

Tikmēr 28. oktobrī jauniešu “Štābiņā” notika kinovakars, kur tika rādīta ģimenes filma “Halloweentown” un “Halloweentoen II”. “Esam izveidojuši arī kinozāli, kur uz lielā ekrāna rādīsim dažādus Halovīna video. Citiem vārdiem sakot, tā būs tāda interaktīvā fotoizstāde, kurā galvenokārt tiks izrādīts, kādi Halovīna tērpi pasaulē tiek izgudroti,” papildina Klinta un dara zināmu, ka arī pašas ģimenē, kurā aug četri bērni, pēdējos gados Halovīns ir izpelnījies īpašu uzmanību. “Mums tā galvenokārt ir kopā darbošanās, telpu dekorēšana, tērpu gatavošana. Vēlos parādīt, ka Halovīns nav tikai izgrebts ķirbis un saldumu diedelēšana, staigājot pa dzīvokļiem un viensētām, ka to var padarīt par veselu piedzīvojumu. Tāpēc man ir liels prieks, ka jaunieši iesaistās, ir gatavi paši radīt svētku atmosfēru, kur šajā gadījumā galvenais akcents tiek likts uz spocīgo, mistisko un šausmu tēlu atdzīvināšanu katram pēc savas interpretācijas,” atzīst jaunatnes darbiniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Halovīna nedēļas kulminācija paredzēta 31. oktobrī, kad Gaujienas muižas pilī no pulksten 18 līdz 20 būs atvērta “Spoku pils” Halovīna mīļotājiem ar spocīgiem stāstiem, mošķu disenīti (to vadīs dīdžejs Mūmija), saldumiem un izjokošanu.

Apmeklētāji aicināti ierasties Halovīna tērpos. Tā kā atmosfēra būs gana bailīga, mazākie bērni aicināti ierasties kopā ar vecākiem. Jāmin, ka Halovīna vakarā interesentus pa pili izvadās gids, kas stāstīs par pils spocīgajiem notikumiem. Interesanti būs gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.