Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienas muižas parkā svinēs tradicionālos Muižas svētkus

FOTO: smiltenesnovads.lv

Šajā nedēļas nogalē Gaujienas muižas parka teritorijā tiks svinēti tradicionālie Muižas svētki, kas paredz piesātinātu svētku pro­grammu visām paaudzēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien, 19. augustā, pulksten 18 Gaujienas tautas namā bērni kopā ar vecākiem varēs piedalīties gardumu konkursā “Vafeles kraukšķis”. Proti, uzdevums būs izcept vafeles pēc savā ģimenē iemīļotas receptes. Kā pastāstīja Gaujienas tautas nama vadītāja Laima Poševa, vafeles var gatavot mājās, bet pašam procesam, cepšanai būs jānotiek arī konkursa laikā, lai varētu citiem pastāstīt un parādīt, kāpēc šīs vafeles ir pašas garšīgākās. Piedalīties varēs bērni tikai kopā ar vecākiem. Tā kā konkursam būs ierobežots dalībnieku skaits, par dalību konkursā iepriekš jāpiesakās pa tālruni 26379320.

Savukārt pulksten 19 muižas parkā skanēs bērnu svētku koncerts “Krāsainie sapņi” kopā ar Minniju (Esēnija Lielbārde), vokālo studiju “Notiņas” (no Valmieras), deju grupu no Alūksnes, Gaujienas tautas nama deju kolektīvu “Mazais kastanītis” un Gaujienas solistiem. Bet pēc koncerta, no pulksten 20, bērniem būs iespēja iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās, apgleznot sejiņas, lēkāt pa piepūšamajām atrakcijām un veidot lielus burbuļus. Paši mazākie – pirmsskolas vecuma bērni no trīs līdz sešiem gadiem pulksten 21 būs aicināti iejusties kādā pasaku tēlā un piedalīties bērnu velosipēdu un rotaļratiņu parādē. Paredzēta arī putu ballīte bērniem un foto stūrītis. Pasākuma laikā darbosies bērnu kafejnīca.

Arī sestdien par godu Muižas svētkiem aktivitātes turpināsies. Jau no pulksten 10 muižas parkā notiks amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Tirgotāji vēl var pagūt pieteikties, reģistrēšanās elektroniski līdz 17. augustam Smiltenes novada pašvaldībā. Pulksten 15 koncertu sniegs “Ziņģes brāļi” no Bauskas. Kā min L. Poševa, nedēļas izskaņā Smiltenes novadā norisināsies arī Mājas kafejnīcu diena, tādēļ vietējais uzņēmums “Mietaine” piedāvās nobaudīt gardus ēdienus arī Muižas svētku svinētājiem par godu (kafejnīca darbosies no 14 līdz 2 naktī).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās pašas dienas vakarā pulksten 19 Birzuļu tautas nama amatierteātris rādīs izrādi “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, bet 22 sāksies disko balle ar uguns šovu pie senajām pilsdrupām kopā ar DJ Salvis.

Muižas svētki tradicionāli noslēgsies ar kapusvētkiem, kas norisināsies svētdien, 21. augustā, pulksten 14 Gaujienas kapos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.