Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienā notiks radošā mūzikas nometne “Vītolēni” un Vītolsvētku koncerti

Publicitātes foto.

No 15. jūlija līdz 23. jūlijam jau 19. reizi Gaujienā notiks radošā mūzikas nometne “Vītolēni”. Tā notiek kopš 2003. gada, izņemot 2020. gadu, kad epidemioloģiskie apstākļi neļāva organizēt nometni, kurā piedalītos 150 dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nometnes mērķi un uzdevumi paliek nemainīgi – bērni un jaunieši apgūs kora un simfoniskā orķestra programmu Vītolsvētku koncertiem, iepazīs mūzikas dižgaru Jāzepu Vītolu, Gaujienas kultūras un dabas vērtības.

Projekts nodrošina divkāršu zināšanu pārnesi – profesionālie pedagogi ne tikai audzina dalībniekus, bet arī jaunos pedagogus, JVLMA studentus, mācot pedagoģisko un profesionālo pieredzi. Radošās idejas mūzikā tiek realizētas koncertos, kuri notiek kultūrvēsturiskā vietā – pie Jāzepa Vītola memoriālā muzeja „Anniņas”. Projekts veicina vietējās sabiedrības iesaisti kultūras procesu veidošanā un dod būtisku ieguldījumu Vidzemes kultūrtelpas stiprināšanā, kā arī bērnu un jauniešu veiksmīgu  iesaisti kultūras procesos, sniedzot  kvalitatīvu izglītību.

Ikviens mīļi gaidīts Gaujienas Vītolsvētku koncertos 22. un 23. jūlijā! Ar VKKF atbalstu Vītolsvētku īpašie viesi – jauniešu koris “Kamēr….”, kuri uzstāsies ar savu programmu, kā arī vienosies kopīgā korī ar radošā mūzikas nometne “Vītolēni” kori un Latvijas amatierkoriem. Bet nometnes “Vītolēni” bērnu kora un orķestra izpildījumā skanēs komponista un diriģenta Andra Riekstiņa “Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties” pirmatskaņojums

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumus atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions un VAS “Latvijas valsts meži”.

Informāciju sagatavoja:Ilze Dāve, Gaujienas mūzikas un mākslas skolas direktore 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.