Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujienā atcerēsies barikādes un atklās fotoizstādi

Inese Bebre savās fotoizstādēs cenšas sarunāties ar apmeklētājiem, atklājot kādus zīmīgus un ne visiem zināmus faktus par fotogrāfiju tapšanas laiku un vietu. Foto: No personīgā arhīva

Sestdien, 21. janvārī, pulksten 14 Gaujienas tautas namā norisināsies barikāžu atceras pasākums “Atmiņas, stāsti, dziesmas…”. Šajā pašā dienā notiks arī Ineses Bebres fotoizstādes “Ar zvaigžņu putekļiem saujās” atklāšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Inese Bebre ir no Rencēnu puses, bet šobrīd dzīvo Valmierā. Viņa sevi sauc par hobijfotogrāfi. “Zvaigžņu putekļi ir tādi dzīves momenti, kas man ir bijuši svarīgi, un tie arī iemūžināti fotogrāfijās. Pamatā tās ir Latvijas ainavas, bet gana daudz fotogrāfiju uzņemtas arī Igaunijā un Vācijā. Tātad foto ir no ceļojumiem un dažādiem dzīves gadījumiem. Daudzus gadus esmu nodzīvojusi ārzemēs, nu atgriezusies Latvijā, tāpēc šobrīd fotografēšana ir arī mans pamatdarbs,” “Ziemeļlatvijai” atklāj I. Bebre, kura nosūtījusi uz Gaujienu aptuveno 30 fotogrāfijas. Tā ir tikai maza daļa no viņas fotomākslas darbiem. “Man ir bijušas fotoizstādes daudzviet citur, Smiltenes novadā šī būs mana pirmā izstāde. Jāsaka paldies Gaujienas tautas nama vadītājai Laimai Poševai, kura bija par mani dzirdējusi un uzaicināja iepazīstināt ar savu aizraušanos arī gaujieniešus,” uzsver I. Bebre un atklāj, ka pie fotogrāfijām kādu laiku klāt neliek aprakstus un papildu informāciju. “Kāpēc? Vienkārši tā iemesla dēļ, lai ar cilvēkiem veidotos kontakts. Lai izstādes apmeklētāji droši pienāk klāt un kaut ko pajautā par konkrēto fotogrāfiju. Nereti ir tā, cilvēki nāk uz izstādēm, vienkārši paskatās un aiziet garām. Man pašai gribas viņiem pastāstīt vairāk, jo stāstāmā man ir gana daudz,” tā I. Bebre.

Izstādes atklāšanas dienā apmeklētājus iepriecinās arī muzikālas improvizācijas Raita Lapacinska, kurš ir no Naukšēniem, izpildījumā. Fotoizstāde būs apskatāma līdz pat februāra izskaņai.

Ieeja pasākumos – bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.