Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gaujā ledus sakustējies, pali ir tuvu

Straujā temperatūras maiņa no mīnusiem uz plusiem nodrošinājusi fantastisku iespēju aizvadītajā nedēļā daudzviet upēs novērot ledus iešanu.

Virešu pagasta iedzīvotāji jau pamanījuši, ka ledus Gaujā sācis iet aizvadītajā nedēļa. “Retu reizi daudzu gadu garumā mūspusē Gauja mēdz applūst. Šoziem ūdens līmenis Gaujā saglabājas gana augsts,” stāsta Virešu pagasta pārvaldes vadītāja Līga Ozoliņa, kura pirms pāris dienām ar ģimeni devusies raudzīties ledus iešanu Gaujā. “Dzīvojam netālu pie Gaujas, tāpēc bieži vien ejam vērot upi. Gauja ir interesanta visos gadalaikos. Protams, devāmies vērot ledus iešanu upē arī tuvumā un iemūžināt notiekošo dabā. Svētdien devāmies pie Gaujas kopā ar bērniem, lai viņi redz, kā pavasaros upēs var strauji pakāpties ūdens līmenis. Tas viņiem bija pārsteigums un apbrīnas vērts notikums, jo nemaz bieži šādu skatu neredzam,” viņa saka un spriež, ka citugad ledus iešana upēs sākas martā, bet šogad pali novēroti jau nedaudz agrāk.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.