Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Gatavi aizstāvēt demokrātiju un brīvību

Pasākumā piedalījās Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Uzrunu latviešu valodā teica Apvienotās Karalistes vēstnieks Latvijā Pols Bramels (pie mikrofona). Foto: Inga Karpova

Lai gan aizvadītajā sestdienā, 29. oktobrī, pirms pusdienlaika stipra lija lietus, dvīņu pilsētu Valkas un Valgas kopīgajā centrā pulcējās cilvēki, lai aplūkotu NATO sabiedroto spēku militārās tehnikas un ieroču izstādi un saņemtu sveicienus no Apvienotās Karalistes vēstnieka Latvijā Pola Bramela, Apvienotās Karalistes vēstnieka Igaunijā Rosa Allena, Kanādas vēstnieka Latvijā Braiena Svorka, Valkas novada pašvaldības priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa un Valgas pašvaldības vadītājas Monikas Rogenbaumas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības priekšsēdētājs V. A. Krauklis skaidro, ka šī pasākuma mērķis ir parādīt, ka mēs esam kopā ar draugiem gatavi aizstāvēt demokrātiju un brīvību.

Apvienotās Karalistes vēstnieks Latvijā Pols Bramels savā uzrunā latviešu valodā uzsvēra, ka četras NATO sabiedrotās valstis ir pulcējušās pie gandrīz nemanāmās Latvijas un Igaunijas robežas.

“Krievijas kara noziegumi un agresija pret Ukrainu pierāda, ka tas ir vēl būtiskāk, kā jebkad būt cieši līdzās kopā plecu pie pleca. Kopīgas mācības un cieša sadarbība starp NATO sabiedrotajiem nodrošina un stiprina aizsardzības spējas NATO Austrumu flangā. Kopā mēs mācāmies, kopā mēs esam gatavi cīnīties, lai aizstāvētu sevi un savas vērtības. Kopā mēs esam stiprāki!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī pati uzruna izskanēja arī angļu un igauņu valodās.

Pasākumā piedalījās un interesentiem informāciju sniedza zemessargs valcēnietis Agris Siņicins, kurš dien Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljonā.

“Cilvēki nāk un interesējas par ieročiem, tos uzmanīgi izpēta. Ir arī jau pieteikušies stāties Zemessardzē. Šobrīd zemessargi ir lielākais spēks, kas Latvijā aizstāvēs cilvēkus,” pārliecinoši stāsta A. Siņicins. Pats viņš iepriekš dienējis aktīvajā karadienestā, tas ir piesaistījis un interesējis. Turpinājis dienestu tuvāk mājām.

GALERIJA: NATO sabiedroto spēku militārās tehnikas izstāde un vēstnieku viesošanās Valkā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.