Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Gada Sirdsdziesmas” melodija dzimusi Grundzālē

Grundzālietei Ingai Lazdiņai (no labās) pat prātā neienāca, ka, sacerot valsi savai māsīcai Aijai Legzdiņai (trešā no labās), padarīs viņu par uzvarētāju “Latvijas Sirdsdziesmā”. Attēlā – abas Lielvārdē pirms iesildošā koncerta ar citiem finālistiem no grupām “Tērvete”, “Zelta kniede” un “Muiža”. Foto: No personīgā arhīva

Grundzālietes Ingas Lazdiņas komponētā dziesma “Ievziedos”, ko izpilda Aija Legzdiņa, ir tikusi  “Gada Sirdsdziesmas” godā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

TV raidījuma “Latvijas Sirdsdziesma” konkursa finālā, kas šomēnes notika Lielvārdē, iekļuva 15 dziesmas. Apkopojot LTV1 tiešraides skatītāju balsojuma rezultātus, par uzvarētāju kļuva Aija Legzdiņa ar dziesmu “Ievziedos” (mūzika – Inga Lazdiņa, vārdi – Inta Tuza).

Jau pasūtīti jauni valši

Finālā Inga Lazdiņa izpildīja arī pašas sacerēto “Dziesma rudenīgā”, kas ierindojās 15. vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Varēju nodziedāt labāk, bet sevi slikti dzirdēju. Centos dziedāt skaļāk, taču balss līdz ar to kļūst nedabiska, samocīta. Tie, kuri gribēja, “Rudenīgo” tāpat  ir sadzirdējuši, iebalsojot finālā. Un tur Legzdiņa ir vienā galā (1. vietā),  Lazdiņa – otrā (15.), un visi pārējie  pa vidu ir drošībā,” fināla rezultātus Inga uztver ar smaidu un pasmejas, ka varbūt vajadzētu sākt tikai komponēt.

Proti, Lielvārdē, neatejot no skatuves, jau esot saņēmusi pasūtījumu no diviem citiem finālistiem, lai sacerot arī viņiem kādu valsi.

Par savas māsīcas Aijas Legzdiņas uzvaru “Latvijas Sirdsdziesmas” finālā Inga priecājas, kaut atzīst – nav domājusi, ka tauta tik ļoti pavilksies uz šo dziesmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Valsis kā valsis, bet, redz, ko tomēr nozīmē solists un viņa harisma. Aija ir soliste! Kad viņa mani uzrunāja, vai es negribu piedziedāt otro balsi, uzreiz atteicos, jo sapratu, ka tā ir tikai viņas dziesma un viņa to nodziedās vienīgā,” stāsta Inga.

Smeldze un optimisms rokrokā

Dziesmas “Ievziedos” vārdus Aija Legzdiņa viņai atsūtīja pērn pavasarī ar piebildi, ka te vajadzētu sanākt dziesmai. Vārdus bija uzrakstījusi Aijas novadniece dobelniece Inta Tuza, kura šī gada sākumā aizgāja mūžībā, bet vēl pirms tam paguva dzirdēt, kā skan “Ievziedos”, un nopriecāties, ka ar viņas vārdiem ir tapusi skaista dziesma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Komandā ir spēks! Teksts ir smeldzīgs, bet meldiņš varbūt ir pats optimistiskākais šajā visā. Aija savā gaišajā tērpā iznesa dziesmu ar cerību, un tas viss trāpīja desmitniekā,” secina Inga.

Mājās no “Latvijas Sirdsdziesmas” fināla viņa pārvedusi daudz pozitīvu emociju, jo gaisotne bijusi ļoti sirsnīga un draudzīga. Vislielāko gandarījumu un prieku Ingai sagādājis tas, ka pavadošās grupas mūziķi viņas “Dziesmu Rudenīgo” Anatolija Livčas aranžējumā izspēlējuši ar sirdi un dvēseli, izbaudot mūziku, ko labi var redzēt TV raidījumā.

“Latvijas Sirdsdziesmas” konkursa “Gada Sirdsdziesma” finālā iekļuva vēl viena smilteniešu novadnieka – grupas “Apvedceļš” solista Jāņa Krūmiņa sacerētā dziesma “Sapņotājs”, ko izpildīja Ainars Bumbieris. “Sapņotājs” finālā ieguva 12. vietu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.